Radek Rak z Dębicy nominowany do literackiej nagrody Nike 2020 !

„Baśń o wężowym sercu” autorstwa dębiczanina Radka Raka wczoraj zdobyła nagrodę dla najlepszej polskiej książki roku miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Otrzymała też nominację do Nagrody Literackiej Gdynia, gdzie znalazła się wśród 20 najlepszych książek roku 2019 wybranych spośród 537 zgłoszonych tytułów. Dziś nadeszła kolejna bardzo dobra wiadomość: „Baśń o wężowym sercu” autorstwa dębiczanina została nominację do najbardziej prestiżowej w Polsce nagrody Literackiej Nike 2020.

„W powieści Raka jak w kalejdoskopie śledzimy barwne losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę węży i świat okrutnych baśni, żeby na końcu zamieszkać w jaśniepańskim dworze i poczuć grozę rabacji 1846 roku” – można przeczytać na stronie Powergraph – wydawcy książek Radka Raka.

Radek Rak urodził się w Dębicy w 1987. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W Lublinie ukończył studia weterynaryjne. Debiutował w 2014 roku powieścią
Kocham Cię Lilith. W 2017 za powieść „Puste niebo” otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2020 nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii prozy oraz do Nagrody Literackiej Nike za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, której akcja toczy się w Smarżowej, Siedliskach, Kamienicy oraz Emaus, pod która to nazwą kryje się Dębica.

W dorobku literackim Radka Raka znajdują się powieści: Kocham cię, Lilith (2014), Puste niebo (2016), Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli (2019) oraz opowiadania: Kwiaty paproci w antologii Legendy Polskie, Czarne światy w antologii Fenix, Oswoić noc w antologii Fenix.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0