„Ratujmy święta” w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Dębicy

Z okazji spotkania mikołajkowego w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Dębicy w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Edukacja przez teatr”, przedstawiony został dla dzieci spektakl „Ratujmy święta”.
Grupa teatralna, którą tworzą rodzice i personel placówki to osoby pełne pasji, pomysłów, obdarzone chęcią tworzenia, kreowania, zrobienia czegoś dla dobra innych. Zaprezentowana dla przedszkolaków bajka miała na celu promowanie wartości wychowawczych, wzmacnianie więzi rodzinnych i norm moralnych, a także uświadomienie najmłodszym, że największą wartością nie są otrzymywane prezenty, ale okazywanie sobie szacunku, miłości, przyjaźni, udzielanie pomocy i wzajemne wspieranie się. Wszystko zostało przedstawione w bardzo lekkiej i zabawnej formie. Było to już kolejne przedstawienie zorganizowane przez dorosłych dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Po kilkutygodniowej ciężkiej, ale pełniej radości pracy, dorośli zaprezentowali się najmłodszej publiczności, wprowadzając ją w niezwykły świąteczny czas. Dzięki inwencji twórczej aktorów sala, w której odbyło się przedstawienie, przemieniła się w bajkową krainę. Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały przedstawienie i nie kryły zdziwienia i radości widząc na scenie swoich rodziców, a także panie z przedszkola. Występ okazał się wielkim sukcesem i sprawił dzieciom ogromną radość. 

Jak mówi Maria Pękala, nauczyciel przedszkola i koordynator tych działań, aktorzy z grupy teatralnej prezentują swoje umiejętności nie tylko w przedszkolu. Po raz kolejny planujemy odwiedzić oddział dziecięcy w szpitalu w Dębicy i Tarnowie chcąc umilić świąteczny czas chorym dzieciom. Poprzez realizację innowacji „Edukacja przez teatr” chcemy przedstawić dzieciom teatr z jego pięknej strony, ukazywać ważne wartości wychowawcze, zachęcać do zabaw rozwijających wyobraźnię, wrażliwość, integrować środowisko rodzinne dzieci, dostarczać wiele radości najmłodszym.

źródło: MP nr 12 w Dębicy 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0