Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann nasi klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w naszych sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie podkarpackim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do piętnastu instytucji. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, iż przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają naszą akcję, że sami pojawiają się w drogeriach chcąc zaprezentować swój dorobek pracownikom. Co roku pomagamy domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, stworzyliśmy na początku roku listę 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał nas do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad blisko 1300 artykułów).

Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie podkarpackim pomoc trafiła m.in. do siedmiu organizacji prężnie działających na rzecz dzieci (m.in. Domów Dziecka w Jaśle, Dębicy i Dynowie), do Stowarzyszenia „Zwierzęcy Zakątek” z w Gorzycach czy Stowarzyszenia Amazonek Powiatu Mieleckiego oraz innych instytucji. Efekt? Piętnaście organizacji z Rzeszowa i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Finał naszej akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić. Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności (i nie tylko): tłumaczą o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. A nasi klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów.

Razem robimy coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy”.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa podkarpackiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Gorzyckie Stowarzyszenie ” Zwierzęcy Zakątek”, Gorzyce,
ul. Kręta 18

16 879,22 zł

Dom Dziecka, Jasło, Wolica 63

14 299,36 zł

Dom Pomocy Społecznej – „Spokojna Przystań”, Brzozów,
ul. Witosa 13

13 015,73 zł

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, Rzeszów,
ul. Lwowska 132

17 918,19 zł

Dom dla dzieci w Dynowie prowadzony przez Fundację Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, Dynów,
ul. Dworska 25

11 074,59 zł

Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, Łopuszka Mała 13

12 326,06 zł

Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”, Przemyśl, ul. Barska 15

14 306,43 zł

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, Sanok, ul. Grzegorza 5

11 345,32 zł

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa”, Stalowa Wola, ul. Czarnieckiego 3

16 990,28 zł

Fundacja Wielkie Serce, Krosno, ul. Kopalniana 2

14 269,90 zł

Dom Pomocy Społecznej w Moczarach, Ustrzyki Dolne, Moczary 41

10 179,97 zł

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Gorzyce, ul. 11 Listopada 12

11 721,67 zł

Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego, Mielec,
ul. Tańskiego 2

10 605,93 zł

Dom Dziecka „Hanka”, Dębica, ul. Gawrzyłowska 33

16 043,71 zł

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, Tarnobrzeg, ul. Dekutowskiego 20

12 567,17 zł

źródło: Rossmann 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0