-->

RDN Małopolska: „29 kapłanów diecezji tarnowskiej zmarło ze stwierdzonym Covid-19”

Od początku pandemii do końca grudnia 2020 r. w diecezji tarnowskiej zmarło 29 kapłanów ze stwierdzonym Covid-19. Pięciu księży zmarło w sile wieku.

– Aktywnie pracowali w parafiach i pełnili urząd proboszcza. To oni przede wszystkim zmarli na skutek zarażenia Covid-19 pełniąc posługę duszpasterską – mówi ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.  – Taka liczba zmarłych w ubiegłym roku kapłanów zarażonych koronawirusem to procentowo w stosunku do liczby księży w diecezji bardzo duża strata. Większość zmarłych księży – także tych, którzy byli już emerytami – pracowała wciąż aktywnie na parafiach. Pozostali blisko ludzi, starając się dać im oparcie duchowe, nadzieję, moc płynącą z wiary. To pozostanie otwartymi, aktywnymi duszpastersko sprawiło, że także sami byli bardziej narażeni na zarażenie – dodaje.

Większość zmarłych księży, bo 24 to emeryci. 12 księży z tego grona pomagało nadal we wspólnotach parafialnych, pozostali mieszkali w Domu Księży Emerytów – informuje na swojej stronie internetowej radio RDN Małopolska.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0