Region. 47-latek z zarzutami za nękanie i groźby

Groźby karalne i uporczywe nękanie, to zarzuty jakie usłyszał 47-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna w odwecie za potrącenie jego psa, wybił szybę w samochodzie kierowcy, groził mu i go wyzywał. To jednak nie jedyne przewinienie, którego się dopuścił. Na stacji paliw, wyzywał słowami obelżywymi jedną z pracownic, ponieważ kobieta chcąc sprawdzić czystość, nieświadomie zajrzała do toalety, w której on przebywał. Mężczyzna usłyszał już 7 zarzutów.

Na początku maja br., tarnobrzescy policjanci, zostali wezwani na miejsce awantury, do której doszło między dwoma mężczyznami, na ul. Gazowej w Tarnobrzegu. Mundurowi ustalili, że 35-latek, jadący osobową dacią, potrącił biegającego psa, należącego do 47-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Pupil wpadł pod kołami auta. Właściciel czworonoga, wpadł w szał i w odwecie wybił szybę w samochodzie 35-latka, wyzywał go i mu groził. Wezwani na miejsce mundurowi natychmiast zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Ustalili, że pies był pozbawiony nadzoru i bez smyczy. W pewnym momencie wybiegł na ulicę, prosto pod koła pojazdu.

Następnego dnia, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, które również dotyczyło 47-latka. Do zdarzenia doszło na stacji paliw przy ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu.

Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wszczął awanturę w toalecie, do której zajrzała jedna z pracownic stacji paliw. Kobieta sprawdzając czystość weszła do pomieszczenia. W tym czasie, 47-latek załatwiał potrzebę fizjologiczną i nie zamknął za sobą drzwi. Incydent rozzłościł mężczyznę, zaczął krzyczeć do kobiety, używając przy tym słów wulgarnych, wyzywał ją słowami obelżywymi i jej groził.

Pokrzywdzona ostatecznie zdecydowała się zawiadomić o wszystkim Policję. W toku prowadzonego postępowania, policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że 47-letni mieszkaniec Tarnobrzega, kilkakrotnie nachodził w miejscu pracy kobietę, naruszał jej prywatność, wyzywał słowami wulgarnymi i groził współpracownikom.

W sobotę (11 września br.), mężczyzna kolejny raz przyszedł na stację paliw i wszczął awanturę. Policjanci zatrzymali 47-latka. Podczas wykonywanych czynności tarnobrzeżanin, znieważył interweniujących policjantów.

47-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 7 zarzutów popełnionych przestępstw. Mieszkaniec Tarnobrzega był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi, zastosował wobec 47-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nałożył na niego obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przestępstwo stalkingu zostało określone w art. 190a kodeksu karnego. Polega ono na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0