Rewolucja przemysłowa 4.0 - za naszego życia świat przewróci się do góry nogami - wykład Marka Dareckiego - ziemiadebicka.pl

Rewolucja przemysłowa 4.0 – za naszego życia świat przewróci się do góry nogami – wykład Marka Dareckiego


DSC_3622W miniony piątek do Dębicy na zaproszenie Dębickiego  Klubu Biznesu przybył Marek Darecki, prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Pratt & Whtney Rzeszów S.A, prezes SGPPL Dolina Lotnicza. Czwarta rewolucja przemysłowa przewróci nasz znany świat do góry nogami i proces ten już zachodzi na naszych oczach – mówił do zebranych Marek Darecki.

Pierwsza rewolucja przemysłowa rozpoczęła się od zbudowania maszyny parowej, która pozwoliła zastąpić siłę ludzkich i zwierzęcych mięśni siłą wiele razy mocniejszą. Druga  rewolucja związana była z wiekiem elektryczności, trzecia z upowszechnieniem komputerów, które obecnie są w każdym naszym domu. A teraz nadciąga czwarta i ten kto w porę nie dostrzeże nadchodzących zmian nie odnajdzie się w nadchodzącym świecie. – Kto tego nie zrozumie, nie będzie aktywny gospodarczo, nie założy szczęśliwej rodzin, nie będzie zamożny – mówił Marek Darecki przytaczając wiele przykładów z krajów Europy Zachodniej, gdzie ta rewolucja trwa już w najlepsze.

Autobusy i samochody poruszające się bez kierowcy, kompletnie zautomatyzowane zakłady przemysłowe, roboty coraz bardziej powszechne z codziennym życiu – to coraz bardziej namacalne efekty trwającej zmiany technologicznej zachodzącej w naszym życiu.

-Ten  świat, który znamy zmieni się diametralnie jeszcze za mojego życia a mam już 62 lata – przekonywał Marek Darecki. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza to klucz do odnalezienia się w tym nadchodzącym nowoczesnym świecie.

Zobacz fragment wykładu Marka Dareckiego