Rodzinny Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa”

Nauki ścisłe, medyczne, społeczne i humanistyczne przekazywane w łatwy i ciekawy sposób. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej, a będzie się można o tym przekonać na Rodzinnym Pikniku Naukowym „Potęga umysłu – radość i zabawa”.

Na uczestników wydarzenia czekać będą doświadczenia i eksperymenty, a w czasie Nocy Astronomicznej odbędzie się spotkanie z Wiktorem Niedzickim, autorem takich programów telewizyjnych jak „Laboratorium”, „Kuchni” i „Cyrku fizyki”. – Naszym celem jest propagowanie, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, wiedzy z zakresu dziedzin powiązanych z nauką i technologią – wyjaśnia Monika Kuczyńska nauczyciel z 2. LO.

Noc Astronomiczna rozpocznie się w piątek 19 listopada, o godz. 17:00 w hali sportowej przy 2. LO. O godz. 18:00 zaplanowano spotkanie z Wiktorem Niedzickim. Dzień później, tj. w sobotę 20 listopada od godz. 9:00 trwać będzie Piknik Naukowy.

Organizatorami wydarzenia są: 2. Liceum Ogólnokształcące w Dębicy i Stowarzyszenie „Uwierz  w siebie”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Patronat honorowy objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębicy.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0