Roksana Węgiel - dziewczyna z dynamitem w głosie - zwyciężczyni I edycji „The Voice Kids” - ziemiadebicka.pl

Roksana Węgiel – dziewczyna z dynamitem w głosie – zwyciężczyni I edycji „The Voice Kids”


The Voice Kids  final

The Voice Kids   finał

Z sobotniego odcinka „The Voice Kids” widzowie z pewnością zapamiętają niesamowity występ Roksany Węgiel. Podopieczna Edyty Górniak już od „Przesłuchań w Ciemno” sięgała po wielki repertuar. Zaczęła od „Halo” Beyoncé, a dziś wzięła na warsztat legendarnego Prince’a. Jak przystało na prawdziwą miłośniczkę sportów walki, piosenką „Purple Rain” rozłożyła na łopatki całą Polskę. Po tym występie Tomek Kammel nie dowierzał, że dzieci mogą tak śpiewać, a Baron powiedział: – Odwołajcie ekipę sprzątającą, bo scena została zamieciona. Edyta Górniak również nie mogła wyjść z podziwu: – Przez chwilę byłam w innym świecie. Ja nie wiem kim Ty jesteś, jesteś nieodkryta. Jestem zszokowana tym, jak panujesz nad wszystkim co dotyczy sceny. Wykonanie Roksany tak bardzo zachwyciło Edytę, że piosenkarka zdecydowała się zabrać uczestniczkę do ścisłego finału.

The Voice Kids - Roksana Węgiel (5)Finał pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” został podzielony na dwie części. W pierwszej rundzie każdy z dziewięciorga uczestników zaśpiewał jedną piosenkę walcząc o uznanie i serce swojego Trenera. Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron musieli zdecydować, kto z trójki jego podopiecznych trafi do rundy drugiej, czyli ścisłego finału. Decyzją Trenerów do ścisłego finału dostali się Roksana Wegiel, Zuzia Jabłońska i Antek Scardina, którzy w kolejnym etapie ponownie wykonali po jednym utworze oraz zaprezentowali swoje single. Jako pierwszy zaprezentował się Antek Scardina w piosence „When I was Your Man”, później Zuzia Jabłońska, która zaśpiewała „Nieznajomy” Dawida Podsiadło. Występy zamknęła Roksana Węgiel legendarnym utworem Prince’a „Purple Rain”. Podczas głosowania telewidzów finaliści zaprezentowali swoje single. Znów jako pierwszy na

The Voice Kids  final

The Voice Kids final

scenie pojawił się Antek Scardina w utworze „Cztery Strony Świata”, do którego słowa napisał Dawid Kwiatkowski. Następnie przyszedł czas na Zuzię Jabłońską w utworze „Sami” i Roksanę Węgiel wykonującą piosenkę „Żyj”.

Decyzją widzów to Roksana Węgiel została Najlepszym Dziecięcym Głosem w Polsce i otrzymała stypendium pieniężne w wysokości 40.000 złotych na dalszą edukację muzyczną. Prestiżową statuetkę „The Voice Kids” wręczył zwyciężczyni Prezes Jacek Kurski, a kontrakt płytowy z Universal Music Polska Marta Gałuszewska – zwyciężczyni 8. edycji The Voice of Poland.

źródło: 38pr.pl