-->

Roman Przewoźnik wyróżniony przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego

Roman Przewoźnik

Pod koniec ubiegłego roku dębicki artysta Roman Przewoźnik został uhonorowany wyróżnieniem specjalnym Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2019/2020” organizowanym przez BWA w Rzeszowie.

Konkurs organizowany jest przez BWA w Rzeszowie. Artyści Podkarpacia prezentują swoje dzieła w kategoriach malarstwa, grafiki, rysunku i rzeźby. Konkursowa formuła opatrzona jest zawsze regulaminem określającym wielkość oraz ilość dzieł, które artyści mogą nadesłać. Komisja konkursowa dokonuje przeglądu prac i kwalifikuje wybrane dzieła do konkursu i wystawy, a także nagród i wyróżnień. To prestiżowe wydarzenie, wyjątkowy przegląd dla twórców województwa.

Wnętrze Galerii BWA w Rzeszowie. Na drugim planie obrazy Romana Przewoźnika za które artysta otrzymał wyróżnienie

-Mimo pandemii postanowiłem wziąć udział w konkursie. Liczyłem na udział w wystawie w BWA. To przecież wyjątkowe miejsce, najważniejsza galeria sztuki na Podkarpaciu. Moje obrazy zostały zakwalifikowane do wystawy, a ja za swoje prace zostałem uhonorowany wyróżnieniem specjalnym Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. W ramach tej wyjątkowej nagrody otrzymałem możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w galerii „r_z” Okręgu Rzeszowskiego Związku Artystów Plastyków – mówi Roman Przewoźnik. Dla mnie to wspaniałe osiągnięcie, które pozwala przede wszystkim podzielić się swoim malarstwem. Poza tym bardzo miło jest być zauważonym i docenionym przez samych artystów. Jako artysta wiem, iż takie wyróżnienie świadczy jak najlepiej o moim malarstwie. Dziś, w tak trudnej rzeczywistości sztuka staje się niezastąpionym elementem kreowania wrażliwości, wyjątkową formą komentarza. Cieszę, się, że mogę tworzyć i dzielić swoją pasją – dodaje artysta.

Roman Przewoźnik jestem nauczycielem plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy.

-Staram się pracując z dziećmi pokazywać najlepsze oblicza sztuki, piękna, emocji budując tym samym wrażliwość w osobowości swoich podopiecznych. Moja twórczość na pewno pomaga mi w działaniach edukacyjnych. Moi uczniowie przecież obserwują od czasu do czasu moje dzieła. Tym bardziej cieszę się tak prestiżowym wyróżnieniem Związku Artystów Plastyków i możliwością zorganizowania wystawy, ponieważ taki sukces najlepiej buduje autorytet wśród uczniów – podkreśla Roman Przewoźnik.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0