Rosną mury przewiązki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy -FILM + ZDJĘCIA - ziemiadebicka.pl

Rosną mury przewiązki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy -FILM + ZDJĘCIA


Po oficjalnym wbiciu pierwszej łopaty pod budowę “przewiązki” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy, które miało miejsce 8 marca br. dzisiaj można już zobaczyć częściowo wzniesione mury nowego budynku łączącego budynek główny z budynkiem nauczania początkowego. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września br.

O budowę przewiązki łączącej dwa istniejące budynki Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Kraszewskiego od wielu lat zabiegali rodzice dzieci uczęszczających do młodszych klas dębickiej „Trójki”. Dzieci z klas I – III aby zjeść obiad czy dostać się na świetlicę bądź salę gimnastyczną w głównym budynku szkoły musiały wyjść z budynku nauczania początkowego na zewnątrz i przejść chodnikiem obok boiska sportowego do budynku głównego. Szczególnie problematyczne było to w okresie zimowym, kiedy maluchy z rozpiętymi kurtkami, bez czapek przemieszczały się między budynkami.

W ramach zaplanowanej inwestycji powstanie budynek o powierzchni 589 metrów kwadratowych, o kubaturze 2936 metrów sześciennych. Powierzchnia zabudowy tego obiektu wyniesie 367 metrów kwadratowych. Oprócz samej budowy łącznika między dwoma wspomnianymi budynkami wykonany zostanie remont i przebudowa części pomieszczeń szkoły, budowa zejścia do piwnicy oraz wykonanie zewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych. Wymianie ulegnie także wewnętrzna instalacja elektryczna i c.o.