Rowerzyści z promilami. Kobieta miała 0,5 promila, a mężczyzna ponad 2 promile

Podczas ubiegłej nocy policjanci interweniowali wobec dwojga nietrzeźwych rowerzystów. Zatrzymany do kontroli mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast rowerzystka blisko 0,5 promila.

Wczoraj przed godz. 22 w Zawierzbiu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą rowerem. Podczas przeprowadzania czynności funkcjonariusze poddali badaniu na trzeźwość 20-letnią mieszkankę Zawierzbia. Okazało się, że kobieta ma blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejna kontrola trzeźwości rowerzysty, miała miejsce w Dębicy po północy na ulicy Sobieskiego. Badanie alkomatem 32-letniego mieszkańca Dębicy, wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.  
W obu przypadkach policjanci ukarali sprawców wykroczeń mandatami.

Ostrzegamy!
W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem będąc w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Znacznie bardziej surowe kary grożą rowerzyście jadącemu po alkoholu, który spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku możliwa jest kara grzywny, areszt oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0