-->

Rusza budowa nowego bloku operacyjnego i lądowiska w dębickim szpitalu

SZPITAL powiat dębickiPonad 18,5 mln zł ma kosztować budowa i przebudowa istniejącego budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. W ramach inwestycji powstaną m.in.: nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca to warszawska firma ERBUD SA. Dziś (15 czerwca br.) podpisano umowę dotycząca realizacji przedsięwzięcia.

To konkretny krok w stronę znaczącego unowocześnienia naszego szpitala. Lądowisko zlokalizowane na dachu budynku i nowy blok operacyjny oznaczają wyższy poziom ratowania zdrowia i życia pacjentów dębickiego szpitala – zapowiada Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

Realizację inwestycji oszacowano na kwotę 18 674 842,96 zł. – Środki na sfinansowanie przedsięwzięcia zostały zabezpieczone pod postacią kredytu. Jednocześnie staramy się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Liczymy na sumę około 8 milionów złotych – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu.

Wykonawcą zadania jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się ma m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku (2011 r.). – Przedsięwzięcie jakie czeka nas w Dębicy to dla naszej załogi żadna nowość. Muszę jednak zaznaczyć, że do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, wystrzegamy się rutyny – podkreśla Walenty Twardy, Dyrektor ds. Produkcji i Prokurent spółki ERBUD.

-Realizacja inwestycji ma potrwać maksymalnie 2 lata. – Wykonawca już zapowiedział, że zamierza wcześniej zakończyć wszystkie prace. Wierzę, że efekt końcowy wynagrodzi pacjentom wszelkie niedogodności jakie wiążą się z przebudową szpitala – mówi Przemysław Wojtys, Dyrektor ZOZ w Dębicy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0