Ruszyło recyklingowe głosowanie! Wybierz swojego owadowego faworyta i pomóż wygrać Ekologiczny Dzień Dziecka

W marcu Firma Metkom wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej ogłosiła konkurs dla dzieci z przedszkoli i publicznych szkół podstawowych na terenie Gminy Dębica: „Zbudujcie Recyklingowego Owada i Wygrajcie Ekologiczny Dzień Dziecka”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie owada z odpadów nadających się do recyklingu tj. złom, miedź, mosiądz, plastik czy tektura. Dziś możemy podziwiać powstałe prace konkursowe i zagłosować na owada, który najbardziej nam się podoba.

Jaki był cel konkursu i czy udało się go osiągnąć?
Celem konkursu była oczywiście nauka przez zabawę. Chcieliśmy przybliżyć dzieciom definicję recyklingu, pokazać, że surowce wtórne nie są zwykłymi „śmieci”, że można jeszcze je wykorzystać, stworzyć coś nowego, nadać drugie życie. Patrząc na recyklingowe owady, które biorą udział w naszym konkursie, widzimy, że ten cel został osiągnięty. Dzieci fantastycznie wykorzystały przedmioty, które miały w zasięgu ręki, do tego pracowały w grupach, tworzyły razem i mamy nadzieję, dobrze się przy tym bawiły. Poziom prac oraz kreatywność w doborze materiałów, przeszły nasze oczekiwania. Wyobraźnia dzieci nie zna granic i prace, które dziś możemy podziwiać, są tego dowodem.

Patrząc na czas pandemiami i rodzaj konkursu widać, że mimo wszystko frekwencja dopisała. Nie obawiali się Państwo, że żadna grupa nie zgłosi się do konkursu?
Oczywiście, że były takie obawy. Sam fakt, że ogłoszenie konkursu nastąpiło zaraz po zamknięciu szkolnych placówek, nas nieco martwił. Na szczęście mieszkańcy Gminy Dębica nie zawiedli i podjęli wyzwanie. Powstało 10 wspaniałych, recyklingowych owadów, które można podziwiać na fanpage Firmy Metkom. Oglądając prace warto też przeczytać piękne opisy stworzone przez uczestników.

Wygrać mają prace, które otrzymają najwięcej głosów. Na czym polega recyklingowe głosowanie?
Aby zagłosować na swojego owadowego faworyta wystarczy pod zdjęciem wybranej pracy konkursowej dać tzw. „lajka”. Przyznamy szczerze, że wybór jest bardzo trudny, ponieważ każda z prac jest wyjątkowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i wsparcia uczestników, którzy włożyli bardzo dużo pracy by stworzyć swoje dzieła. Dla zwycięzców czeka nagroda: Ekologiczny Dzień Dziecka w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Na recyklingowe owady można głosować do 22 maja 2021 r do godziny 24:00. Głosy oddane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Link do posta z głosowaniem: https://www.facebook.com/metkomnowaerarecyklingu/posts/2635909853373158

Czy Państwo mają swojego owada faworyta?
Dla nas wszystkie prace konkursowe to dzieła sztuki. Za każdym razem, gdy otwieraliśmy maila ze zdjęciami przebiegu prac i efektu końcowego, byliśmy pod wielkim wrażeniem. Uważamy, że wszystkie recyklingowe owady są fantastyczne, każdy jest wyjątkowy, zaskakujący na swój sposób.
Dziękujemy dzieciom, nauczycielom, opiekunom za wzięcie udziału w konkursie, zaangażowanie i włożenie wielkiej ilości serca w stworzenie recyklingowych owadów. Mimo wielu trudów daliście radę. Jesteście niesamowici!

Konkurs jest organizowany przy współudziale Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Strona Firmy Metkom: www.metkom.pl
Strona Centrum Edukacji Ekologicznej: www.cee.org.pl

Podziel się z innymi
0Shares
0 0