Sara Chmiel z zespołu "Łzy" wyszła za mąż za Gromiee-go - ziemiadebicka.pl

Sara Chmiel z zespołu “Łzy” wyszła za mąż za Gromiee-go


Sara Chmiel, wokalistka Zespołu “Łzy”, absolwentka Miejskiego Gimnazjum nr 1 i II LO w Dębicy oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego 8 kwietnia wyszła za mąż. Wybrankiem Sary został Andrzej Gromala “Gromee” reprezentant Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Jak podaje “Gala” Sara i Andrzej pobrali się podczas wyjazdu w góry w tajemnicy przed mediami i fanami.  Sara Chmiel urodzona w Dąbrowie Tarnowskiej od najmłodszych lat związana była z Dębicą gdzie uczęszczała m.in. do gimnazjum, szkoły średniej i szkoły muzycznej.

W 2007 roku zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Kaunas Talent” na Litwie. Zdobyła też pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Srebrna Yantra” oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Małe Gwiazdeczki” w Bułgarii. Była finalistką festiwalu „Nowa Fala” w Jurmale, a jej imię i nazwisko znalazło się w jurmalskiej Alei Gwiazd.

W 2009 roku wygrała casting do musicalu High School Musical on stage, w którym zagrała rolę Gabrieli Montez. Premiera musicalu w reżyserii Tomasza Dudkiewicza odbyła się we wrześniu 2009 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2010 roku zagrała w musicalu Hair w reżyserii Wojciecha Kościelniaka również w Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz współpracowała z reżyserem Wojciechem Kościelniakiem przy jego autorskim musicalu Summertime, którego premiera odbyła się we wrześniu 2010 roku w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Byłą wokalistka tercetu Mocha, z którym zdobyła II nagrodę w koncercie „Debiutów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2009) i uczestniczyła w trzeciej edycji programu TVN Mam talent! (2010).

Od 1 stycznia 2011 roku jest wokalistką zespołu Łzy, w którym zajęła miejsce Anny Wyszkoni. Z zespołem zadebiutowała 9 stycznia koncertem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Do tej pory nagrała i wydała z muzykami trzy albumy studyjne: Bez słów… (2011), Zbieg okoliczności (2014) i Łzy 20 (2016).

Była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży 2016, organizowanych w Krakowie. W 2015 roku wystąpiła na koncercie charytatywnym “Anioły są takie ciche” dedykowanym dzieciom chorym na mukowiscydozę w DK Kosmos.

Biografia za wikipedia.pl