Seniorzy z Dębicy w Przychodni Latoszyn - Zdrój - ziemiadebicka.pl

Seniorzy z Dębicy w Przychodni Latoszyn – Zdrój


21 czerwca 2018r., uczestnicy Ośrodków Wsparcia – Dom Seniora przy ul. Rzeszowskiej, oraz Dzienny Dom „Senior +” przy ul. Mościckiego, będących w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, gościli w Gminie Dębica.

W trakcie wizyty Uczestnicy Ośrodków Wsparcia, zwiedzili dumę Gminy Dębica –  powstające Uzdrowisko Zdrojowe w Latoszynie. Wszyscy mieli okazję zobaczyć nowy obiekt nie tylko od zewnątrz, ale również od środka, zapoznali się z dotychczas powstałą infrastrukturą, jak i z planami rozwojowymi całego kompleksu. Po Przychodni Latoszyn Zdrój, Seniorów oprowadzał Zastępca Wójta Gminy Dębica –  Marek Mikrut oraz Prezes Zarządu Latoszyn Zdrój – Paweł Wolicki.

Nowe, przestronne sale wyposażone w nowoczesne sprzęty do rehabilitacji, wzbudziły podziw zwiedzających, którzy z radością przyjęli wiadomość, iż już od 2 lipca b.r. Przychodnia otworzy swoje powoje dla pierwszych pacjentów.  Uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem  obejrzeli stare fotografie przedstawiające przedwojenny budynek Przychodni, oraz wysłuchali historii o latoszyńskich łazienkach, którą z zaangażowaniem opowiadali gospodarze.

W zwiedzaniu Seniorom, towarzyszyli także: Marzena Socha Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, oraz pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy.

źródło: MOPS Dębica