Sezon hokejowy rozpoczęty

0294Sezon 2014/2015 hokeja na lodzie oficjalnie uważamy za otwarty! Tymi słowami powitał przybyłych w sobotę 4 października 2014r. prezes Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica Marcin Hadowski.
Drużyna UKH Dębica stanęła do walki z hokeistami z 1928 KTH Krynica. Nie da się ukryć, że przeciwnik był godny i mimo głośnego dopingu zwłaszcza najmłodszej części widowni przegraliśmy 8:1. Honorową bramkę dla drużyny dębickiej strzelił Piotr Naparło – brawo!

Mimo porażki naszych I-ligowców, cała uroczystość uważana jest za wielki sukces dębickiego klubu. Po raz pierwszy udało się przyciągnąć tak dużą liczbę kibiców na trybuny, które tego wieczora zapełnione zostały w ok. 60%. „Zarząd dwoił się i troił, by rozpowszechnić informację o wydarzeniu, jak widać z powodzeniem”– mówi prezes Hadowski. „Z pomocą sponsorów zorganizowaliśmy też wiele rzeczowych niespodzianek oraz laptopa marki DELL ufundowanego przez firmę Elspaw, który był nagrodą główną w konkursie strzałów krążkiem”.

Z zaproszenia skorzystali nie tylko dębiczanie i entuzjaści tej dyscypliny, pojawiło się również wielu polityków , sponsorów UKH, urzędników. Część z nich miała okazję zaakcentować swoje wsparcie dla UKH wychodząc na specjalnie przygotowany dywan podczas uroczystości rozpoczęcia Inauguracji, byli to m.in.: wiceminister sportu Bogusław Ulijasz, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka, doskonale znany dębiczanom pan Edward Brzostowski, wiceburmistrz Jerzy Gągała, dyrektor MOSIR Robert Mazur, kierownik MOSIR Agnieszka Hezner, przewodniczący Komisji Sportu przy Radzie Miasta Dębica Andrzej Bal, prezes Elspaw Jerzy Lisowski, przedstawicielka Firmy Oponiarskiej Dębica Monika Garduła, prezes Welding Team Daniel Wojtanowski, wiceprezes Darco Łukasz Darłak. Goście otrzymali symboliczne podziękowania od klubu wygrawerowane na małych kijach hokejowych.
0453

0306

0313

0322

0345

0347

0357

0404

0408

0431

0452