Siedziba ADM - u doczekała się wreszcie gruntownego remontu - ziemiadebicka.pl

Siedziba ADM – u doczekała się wreszcie gruntownego remontu


Tydzień temu rozpoczęły się prace modernizacyjne budynku przy ul. Raczyńskich – siedzibie Administracji Domów Mieszkalnych Sp. z.o. Zbudowany 45 lat temu budynek nigdy nie był remontowany. Szacowany koszt inwestycji to ok. 700 tys. zł.

W ramach przeprowadzanej modernizacji wykonana zostanie m.in. termomodernizacja, wymiana okien i stolarki drzwiowej, remont dachu, modernizacja centralnego ogrzewania, instalacji hydraulicznej i elektrycznej oraz remont wewnętrznych powierzchni biurowych. W planach jest także dobudowa przedsionka z ogólnodostępną toalet oraz likwidacja barier architektonicznych poprzez wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
“W planie mamy całkowity remont pomieszczeń na pierwszym  poziomie, który ma celu centralizację obsługi mieszkańców bez wychodzenia na piętro. Będzie to praktyczne zwłaszcza w związku z tym, ze obsługujemy dużo starszych mieszańców jak i matek z dziećmi, którym naprawdę ciężko jest wychodzić po schodach na pierwsze piętro” – mówi Łukasz Paluch, prezes Administracji Domów Mieszkalnych w Dębicy.
Ostatnim etapem modernizacji ma być odnowienie znajdującego się obok budynku  parkingu.
W ramach tej inwestycji ADM aplikuje od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o umarzalny kredyt i Świadectwa Efektywności Energetycznej, czyli tzw. białe certyfikaty. Szacowany koszt inwestycji, której zakończenie planowane jest do końca 2018 roku to 700 tysięcy złotych.