Siostry Służebniczki uszyły już 500 maseczek ochronnych i szyją kolejne

Drugi tydzień trwa szycie maseczek ochronnych przez Siostry Służebniczki Dębickie. Dotychczas siostry uszyły ponad 500 maseczek z których 200 trafiło już do najbardziej potrzebujących – pracowników placówek medycznych: personelu szpitali i ośrodków medycznych.

„Z każdym dniem doświadczamy jak wiele dobrego przynosi to zaangażowanie w szycie maseczek. Mam tu na myśli nie tylko pożytek z samych maseczek, za które są bardzo wdzięczne osoby, które je otrzymują. Cieszymy się bardzo, że tak jak bł. Edmund Bojanowski możemy uczestniczyć w jednoczeniu ludzi wokół dobra, jakim w tym przypadku jest niesienie chociażby małego wsparcia dla personelu medycznego najbardziej narażonego na zarażenie koronawirusem” – mówi siostra Monika Duda ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich.

W „Maseczkową akcję” włączone są siostry z obydwu dębickich domów i postulantki Zgromadzenia. Maseczki szyje ogółem osiem sióstr i postulantek oraz kilka osób świeckich.
„W akcję właczyła się m.in. Pani Edyta Agnieszka Luty z tweetera, która zakupiła i przekazała nam pierwszą partię materiału, gumki i nici, Pan z Dębicy, który na potrzeby akcji oddał nam swoją maszynę do szycia i zorganizował maszynę do masowego cięcia materiału (którą z kolei właściciel wypożyczył mu również nieodpłatnie)oraz Pani Monika, nauczycielka z Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, która do maseczek zakupiła odpowiednie filtry tak, aby były one jeszcze bardziej ochronne i sama włączyła się w ich szycie mimo licznych domowych obowiązków jako nauczycielka i matka” – mówi siostra Monika Duda.
W akcję właczyły się także Pani Magdalena, pracownik Ochronki Sióstr Służebniczek i jej mama . Dzisiaj do sióstr dostarczyły 250 uszytych z przekazanych im amteriałów maseczek ochronnych.

Aktualnie uszytych przez siostry jest już blisko 500 maseczek z czego ponad 200 już zostało przekazanych dla personelu szpitali i ośrodków medycznych.
„To priorytet. Jednak jeżeli dostaniemy informację o potrzebie dostarczenia maseczek w inne miejsca to z pewnością jej zadośćuczynimy. Na koniec chciałam jeszcze podkreślić, że wraz z maseczkami ofiarowujemy dar duchowy – naszą modlitwę. On jest równie cenny” – podkreśla siostra Monika.

Każdy kto chciałby wesprzeć finansowo akcję szycia przez Siostry Służebniczki maseczek może to zrobić poprzez wpłątę na konto Zgromadzenia Sióstr Służebniczek :

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” ul. Krakowska 15, 39-200 Dębica
konto: 88 1240 4807 1111 0000 5537 5847 z dopiskiem „Pomoc w czasie epidemii”

„Pozostałe środki z tych wpłat, gdyby takie były, przeznaczymy na pomoc Seniorom przejawiającą się między innymi przez zakup żywności którą dostarczymy do domu seniorów” – mówi siostra Monika.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0