Śnieżka na pokładzie 28. Finału WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia – pod hasłem „Wiatr w żagle” – odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywę tradycyjnie wsparła Śnieżka – przekazując na rzecz fundacji łącznie 70 000 zł.

Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, w wielu miastach w Polsce rozbrzmiały dźwięki kultowego „hymnu” WOŚP, a na ulicach pojawili się kwestujący wolontariusze. We wspólną pomoc angażują się wszyscy – zarówno pojedyncze osoby, jak i duże firmy. Śnieżka gra z Orkiestrą od wielu lat. W tym roku nie mogło być inaczej.

Dla sztabu „Dębica Kwiatek” Śnieżka przekazała czek na kwotę 60 000 zł, a dla sztabu w pobliskim Pustkowie Osiedlu ­– 10 000 zł. Wsparła ona również okoliczne sztaby WOŚP, przekazując im firmowe gadżety. Dochód z licytacji w całości trafił do fundacji.

Tegoroczny finał WOŚP upłynął pod znakiem zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Śnieżka od lat angażuje się w zbiórki WOŚP, jednocześnie prowadząc własną akcję społeczną nakierowaną na pomoc najmłodszym pacjentom polskich szpitali. W ramach projektu „Dziecięcy świat w kolorach” Śnieżka od 15 lat zamienia oddziały dziecięce placówek medycznych w całej Polsce w kolorowe, przyjazne przestrzenie.

Zeszłoroczny, 27. Finał WOŚP, którego celem był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 milionów złotych. Szpital w Dębicy w ostatnim czasie otrzymał od Fundacji WOŚP sprzęt o wartości ok. 500 000 zł.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0