Spotkania z mieszkańcami Dębicy dotyczące programu „Czyste powietrze”

W najbliższy poniedziałek, 20 września rozpocznie się adresowany do mieszkańców Miasta Dębica cykl spotkań informacyjnych dotyczących realizacji programu „Czyste Powietrze” . Podczas spotkań zorganizowanych przez Urząd Miejski w Dębicy urzędnicy poinformują o sposobie wypełnienia i rozliczenia wniosków o dofinansowanie wymiany starego kotła oraz termomodernizację domu. 

Uchwałę antysmogową, której celem jest ograniczenie tzw. niskiej emisji radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli jednogłośnie w kwietniu 2018 roku. Jej zapisy oznaczają, że mieszkańcy województwa powinni wymienić stare kotły na paliwo stałe do końca 2021 roku. Na ten cel można pozyskiwać dotację w ramach programu „Czyste powietrze”.

Miasto Dębica organizuje spotkania informacyjne podczas których urzędnicy poinformują o sposobie wypełnienia i rozliczenia wniosków o dofinansowanie wymiany starego kotła oraz termomodernizację domu. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (20.09) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 17:00.
Dzień później (21.09) urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska spotkają się w Szkole Podstawowej nr 10, o godz. 18:00, w środę (22.09) w Szkole Podstawowej nr 8, o godz. 18:00. Kolejne spotkanie zostanie zorganizowane w czwartek (23.09), w Szkole Podstawowej nr 12, o godz.18:00. Ostatnie zebranie zaplanowano na poniedziałek (27.09), w remizie OSP przy ul. Świętosława, także o godz. 18:00.

Kto może starać się o dofinansowanie i na jakie działania można przeczytać także na stronie internetowej: https://czystepowietrze.gov.pl/

Podziel się z innymi
0Shares
0 0