Spotkanie wigilijne dla mieszkańców miasta Dębica

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – miłości, radości, wspólnego przebywania z bliskimi i cieszenia się ich obecnością. Dla wielu jednak osób, jest to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek doświadczają samotności.

To właśnie dla osób samotnych oraz chorych i niepełnosprawnych pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  Dębicy zorganizowali w dniu 20 grudnia 2019 r. o godz. 12:00, spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy.

W spotkaniu wzięło udział ponad stu dębiczan oraz władze  miasta: burmistrz Mariusz Szewczyk,  jego zastępca Maciej Małozięć, przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Mateusz Cebula oraz przedstawiciel Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Jerzy Kula.

W spotkaniu uczestniczyły również dębickie Siostry Służebniczki oraz proboszcz Parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej ks. Andrzej Surowiec, który poprowadził wspólną modlitwę.

Nie zabrakło także dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Małgorzaty Kędzior, jej zastępcy- Marzeny Sochy oraz  kierownika Działu Usług Opiekuńczych  Renaty Plizgi, kierownika Ośrodków Wsparcia dla Seniorów Julity Skiby, a także pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Na  wigilijnym stole serwowane były tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz biały, barszcz czerwony z uszkami, ryba, ziemniaki, kapusta oraz pierogi i kompot z suszu. Rozbłysło nam również Światło Betlejemskie, które do Ratusza przynieśli harcerze z dębickiego hufca ZHP.

Wszystkich przybyłych gości, w świąteczny i bożonarodzeniowy nastrój, wprowadził Zespół Morsy, który pięknymi i staropolskimi kolędami zachęcał do wspólnego kolędowania i przeżywania świątecznej radości.

Nie wszyscy jednak mogli wziąć udział w wigilijnym spotkaniu. To właśnie dla tych osób, które z powodu złego stanu zdrowia i niepełnosprawności, nie mogli dotrzeć do dębickiego Ratusza, posiłek wigilijny został dowieziony do ich domów.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy dowieźli poczęstunek do ponad 30 osób.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0