Stop pustym miskom w Machowej - ziemiadebicka.pl

Stop pustym miskom w Machowej


stop-pustym-miskom-w-machowejPonad 418 kg karmy zebrano w szkole w Machowej w ramach inicjatywy “Stop pustym miskom”. Następnie 45-osobowa grupa uczniów udała się azylu dla zwierząt „Brzozowe Ranczo” w Dębicy, aby przekazać dary.

– Zaangażowanie uczniów było ogromne. Akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów na losy bezdomnych zwierząt oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym czworonogom – mówi Edyta Mędrek-Nicoś, nauczyciel w PSP w Machowej.

Zbiórkę przeprowadzono w dniach od 1 grudnia 2017 roku do dnia 22 stycznia 2018 roku. Uczniowie gromadzili zarówno suchą jak i mokrą karmę dla psów i kotów, koce, smycze, miski, szczotki oraz inne akcesoria.

– Pani Dominika, która na co dzień opiekuje się wszystkimi zwierzętami w przytulisku, opowiedziała nam o funkcjonowaniu tego miejsca, przedstawiła nam swoich podopiecznych czyli sporą grupę kotów, psy, konie, kozy, króliki, a nawet osiołki. Przybliżyła nam ich smutne historie. Uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w towarzystwie zwierząt, mogli je pogłaskać, pobawić się z niektórymi z nich czy wziąć na ręce.  Dzieci i młodzież bardzo przejęły się losami podopiecznych azylu i zadeklarowały dalszą chęć niesienia im pomocy. Akcja na stałe będzie wpisana w nasz kalendarz szkolny – podkreśla Edyta Mędrek-Nicoś.

Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Machowej z klasami gimnazjalnymi, pod opieką Edyty Mędrek- Nicoś, we współpracy z Gromadą Zuchów „Leśni Przyjaciele” na czele z phm. Marią Czarnik.

Źró