Stypendia dla najzdolniejszych uczniów za rok 2019 przyznane

10 stypendiów w zakresie osiągnięć sportowych oraz 8 stypendiów
w zakresie osiągnięć artystycznych przyznały powołane do wyłonienia tegorocznych stypendystów kapituły konkursowe.

Stypendia sportowe i artystyczne przyznawane są od 2009 roku i otrzymują je uzdolnieni uczniowie, którzy osiągają wybitne wyniki w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, a także promują miasto na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Wyróżnione osoby będą otrzymywać stypendium przez okres 10 miesięcy od września 2020 r. do czerwca 2021 r. w wysokości 300 zł. 

STYPENDYŚCI MIASTA DĘBICY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE  SPORTU: 

Julia Augustyn, Oskar Baniak, Hanna Biela, Gabriel Blezień, Jakub Bolek, Hubert Dęborowski, Jakub Lenczowski, Bartosz Nosal, Piotr Nykiel, Wiktoria Ryżany

STYPENDYŚCI MIASTA DĘBICY Z ZAKRESU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ  I UPOWSZECHNIANIA KULTURY: 

Aleksandra Działo, Julia Krystek, Wiktoria Niedbalec, Karolina Olszewska, Andżelika Skrzypek, Nadia Śliwa, Alicja Wojnarowska, Julian Żabicki


– Serdecznie gratuluję wszystkim tegorocznym stypendystom wspaniałych osiągnięć w dziedzinie sportu i kultury. Dziękuję za piękne reprezentowanie Dębicy w kraju oraz poza granicami. Jestem niezwykle dumny, że nasze miasto może poszczycić się tak licznym gronem uzdolnionych sportowo i artystycznie młodych dębiczan. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa nie możemy spotkać się osobiście w ratuszu podczas uroczystości wręczenia stypendiów. Jednak przesyłam wszystkim gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych sukcesów, a także radości i zadowolenia ze swoich niezwykłych osiągnięć. Dziękuję również rodzicom i opiekunom za motywowanie swoich dzieci do ciągłego rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. Życzę wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym! – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0