Stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne przyznane

Komisja Stypendialna powołana w sprawie przyznania stypendiów naukowych szczególnie uzdolnionym uczniom w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Miasta Dębicy, rozpatrzyła złożone wnioski i wybrała 17 uczniów z dębickich placówek oświatowych, którzy w roku szkolnym 2019/2020 osiągnęli najwyższe wyniki edukacyjne.

Stypendium naukowe przyznawane jest od 2009 roku i otrzymują je uzdolnieni uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, reprezentują miasto w konkursach przedmiotowych oraz wykazują się aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły i społeczności lokalnej.

– Gratuluję wszystkim stypendystom pięknych wyników w nauce, wysokiej średniej ocen oraz otrzymanych tytułów laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Cieszę się, że nasze miasto może poszczycić się tak zdolną młodzieżą, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i jest przy tym zaangażowana w życie szkoły. Życzę wszystkim dalszych sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanych laurów – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Wyróżnione osoby będą otrzymywać stypendium przez okres 10 miesięcy od września 2020 r. do czerwca 2021 r. w wysokości 300 zł.

Stypendyści Miasta Dębicy za rok szkolny 2019/2020:

Wiktoria Marć – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, dziewięciokrotna laureatka konkursów przedmiotowych z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, historii, matematyki, geografii, biologii, fizyki, chemii, uzyskała średnią ocen 6,0

Wiktoria Bednarczyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, dwukrotna laureatka konkursów przedmiotowych z geografii i j. niemieckiego, finalistka konkursu z historii, uzyskała średnią ocen 5,94

Zuzanna Stepaniak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, laureatka konkursu przedmiotowego z geografii, uzyskała średnią ocen 5,33

Alicja Rojek – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, laureatka konkursu przedmiotowego z j. polskiego, uzyskała średnią ocen 5,78

Jan Tabasz – uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, finalista konkursu przedmiotowego z geografii, uzyskał średnią ocen 5,86

Maria Labak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, finalistka konkursu przedmiotowego z j. polskiego, finalistka etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu ,,Myśli Jana Pawła II”, uzyskała średnią ocen 5,39

Tymoteusz Jarząb – uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, uzyskał średnią ocen 5,29, odniósł wiele znaczących sukcesów sportowych w pływaniu, m.in. podczas Zimowych Mistrzostw Podkarpacia, Zawodów ,,Bijemy Rekordy” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego, I Międzynarodowych Mistrzostw Leska w pływaniu, Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Lublinie, został powołany do Kadry Polski Juniorów na rok 2019/2020

Julia Tulik – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6, laureatka konkursu przedmiotowego z j. polskiego, uzyskała średnią ocen 5,39

Maksymilian Wygonik – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6, laureat konkursu przedmiotowego z matematyki, finalista konkursu przedmiotowego z chemii, uzyskał średnią ocen 5,50

Kinga Wójcik – uczennica Szkoły Podstawowej nr 9, trzykrotna laureatka konkursów przedmiotowych z j. niemieckiego, chemii i biologii, finalistka konkursu przedmiotowego z matematyki, uzyskała średnią ocen 5,67

Liliana Ostrowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 9, laureatka konkursu przedmiotowego z biologii, finalistka konkursu przedmiotowego z j. angielskiego, uzyskała średnią ocen 5,28

Aleksandra Kożuchowicz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 10, laureatka konkursu przedmiotowego z biologii, zajęła II miejsce w województwie w Alfiku Humanistycznym, brała udział w Ogólnopolskim konkursie j. angielskiego The Big Challenge (19 miejsce w regionie), uzyskała średnią ocen 5,44

Jakub Koziński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 11, laureat konkursu przedmiotowego z j. niemieckiego, podwójny finalista konkursów przedmiotowych z j. polskiego i chemii, uzyskał średnią ocen 5,50

Karol Krasoń – uczeń Szkoły Podstawowej nr 11, podwójny laureat konkursów przedmiotowych z j. angielskiego i j. niemieckiego, podwójny finalista konkursów przedmiotowych z j. polskiego i biologii, uzyskał średnią ocen 5,71

Bartłomiej Kicia – uczeń Szkoły Podstawowej nr 11, podwójny laureat konkursów przedmiotowych z j. angielskiego i j. niemieckiego, podwójny finalista konkursu z j. polskiego i biologii, uzyskał średnią ocen 5,57

Zuzanna Stanoch – uczennica Szkoły Podstawowej nr 11,  uzyskała średnią ocen 4,93, uczestniczka wielu konkursów artystycznych, zdobyła m.in.: III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd Polskich Pastorałek ,,Hej kolęda, kolęda”, nominację do XXX Podkarpackiego Festiwalu Piosenki ,,Śpiewaj razem z nami”, wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym ,,Rozśpiewane zoo”, II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej ,,Czerwone Jabłuszko”

Mateusz Urbański  – uczeń Szkoły Podstawowej nr 12, laureat konkursu przedmiotowego z matematyki, zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w roku szkolnym 2019/2020, uzyskał średnią ocen 5,57

Podziel się z innymi
0Shares
0 0