Szarpał policjantów za mundur i uderzył jednego z funkcjonariuszy pięścią w głowę

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzone jest postępowanie przeciwko 42-letniemu Patrykowi Cz., podejrzanemu o popełnienie przestępstw polegających na dopuszczeniu się w dniu 3 października 2020 r. w Dębicy wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami czynnej napaści na dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Podejrzany szarpał policjantów za mundur, popychał, uderzył pięścią w głowę jednego z policjantów, zmuszając ich tym samym do zaniechania prawnych czynności służbowych.

Ponadto Patryk Cz. znieważył ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych.

Dodatkowo Patryk Cz. podejrzany jest o popełnienie przestępstwa z art. 278 § 1 k.k., polegającego na dokonaniu również w dniu 3 października 2020 r. kradzieży w celu przywłaszczenia urządzenia mobilnego na szkodę Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Patryk Cz. po zatrzymaniu i ogłoszeniu zarzutów, przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, został skierowany do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie wobec w/w podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który to środek został zastosowany postanowieniem w/w Sądu z dnia 6 października 2020 r. na okres 2 miesięcy.

Patrykowi Cz. za popełnienie zarzucanych czynów grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie informacji Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Podziel się z innymi
0Shares
0 0