Szkoła w Brzostku przechodzi pod skrzydła Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - ziemiadebicka.pl

Szkoła w Brzostku przechodzi pod skrzydła Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi


IMG_3Do grona 52 szkół w Polsce prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dołączy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. We wtorek (30 stycznia br.) Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek oraz Członek Zarządu PD Zygmunt Żabicki podpisali w tej sprawie umowę w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski oraz Poseł Jan Warzecha. – Pan Poseł, a także Senator Zdzisław Pupa wspierali nas w trwających od roku staraniach o przekazanie szkoły. Po raz kolejny mogliśmy liczyć na skuteczną pomoc naszych parlamentarzystów – mówi Wicestarosta Mateusz Pasek.

– Szkoła zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt, takie są deklaracje Ministerstwa – informuje Zygmunt Żabicki. – Liczymy przede wszystkim na maszyny dla klas mechanizacyjnych oraz doposażenie pracowni żywienia i architektury – dopowiada Katarzyna Grygiel, Dyrektor ZS w Brzostku, która również brała udział we wtorkowym spotkaniu.

– Dzięki temu, że szkoła w Brzostku przeszła pod skrzydła Ministerstwa otwierają się przed nią nowe możliwości. Szkoły rolnicze prowadzone pod nadzorem Ministra to obecnie jedne z najnowocześniejszych placówek dydaktycznych – stwierdza poseł Jan Warzecha.

Przykładem mogą być Zespół Szkół w Rzemieniu  oraz w Nowosielcach w Bieszczadach. Władze powiatu gościły w obu tych placówkach. – To zupełnie inna jakość funkcjonowania takich. Zarówno pod względem merytorycznym jak i materialnym – podkreśla Mateusz Pasek. – Myślę, że przekazanie Zespołu Szkół w Brzostku Ministerstwu to dobra decyzja, o czym bardzo szybko przekonają się zarówno uczniowie tej szkoły, jak i kadra pedagogiczna.

Brzostecki Zespół Szkól jest jedyną szkołą o charakterze rolniczym na pograniczu trzech powiatów: dębickiego, jasielskiego i strzyżowskiego. Aktualnie uczęszcza tu ok. 300 uczniów. Dzięki przekazaniu szkoły pod nadzór i finansowanie Ministerstwa, Powiat Dębicki zaoszczędzi rocznie około 1 miliona złotych.