-->

Tragiczna śmierć księdza Jaromira Buczaka w Tatrach. Podczas wędrówki oderwała się pod nim skała. Pochodził z Lubziny.

„Śp. ks. Jaromir zginął w wypadku w środę, 12 sierpnia. Podczas wędrówki w Tatrach oberwała się pod nim skała. Zmarł na miejscu.

Młodzież z grup parafialnych, które prowadził wspomina go jako zawsze uśmiechniętego, życzliwego i dobrego kapłana. – Dziękujemy za świadectwo życia, za Księdza pasję, za wskazywanie drogi zarówno tej po ścieżkach wiary jak i górskich szlakach…. no i zostaje nam modlitwa w Księdza intencji. I mamy nadzieję do zobaczenia już wszyscy w niebie. Księże Jaromirze wstawiaj się za nami – piszą młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Trzcianie.

– Jaromirze dziękuję Bogu, że postawił Cię na drodze mojego kapłaństwa – pisze w mediach społecznościowych ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Dziękuję za wszelkie inspirujące rozmowy i Twoje zaangażowanie w głoszeniu Chrystusa szczególnie Młodym, którym z radością i zapałem posługiwałeś. Spoczywaj w pokoju i pamiętaj nadal o nas.” – informuje na swojej stronie internetowej radio RDN Małopolska

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 roku w Rzeszowie. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie. Egzamin dojrzałości złożył w 2005 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu oraz w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni. Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana.

Był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Źródło: RDN Małopolska, Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi
0Shares
0 0