Tragiczny wypadek na A4. Nie żyje jedna osoba - ziemiadebicka.pl

Tragiczny wypadek na A4. Nie żyje jedna osoba


To co prawda, nie wydarzyło się na terenie powiatu dębickiego, ale setki mieszkańców naszego regionu codziennie porusza się autostradą, często z ogromną szybkością. Dlatego publikujemy tę informację. Ku przestrodze.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł obywatel Ukrainy doszło  na autostradzie A4. Tarnowscy policjanci wspólnie z prokuratorem rejonowym i biegłym z zakresu wypadku wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe.

Do wypadku doszło w samo południe na 480 kilometrze autostrady A4 w kierunku na Tarnów,  w rejonie miejscowości Biadoliny Radłowskie. Na stojącą w korku ciężarową cysternę marki DAF, na czeskich numerach rejestracyjnych, przewożącą 28 ton substancji chemicznej oraz stojący obok niego samochód ciężarowy marki Mercedes, najechał kierujący ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą obywatel Ukrainy, przewożący kilkadziesiąt palet z dachówkami. Oba pojazdy przepchnięte zostały na stojący przed nimi ciągnik siodłowy marki Renault.  W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł Ukrainiec, a kierowca Mercedesa został przetransportowany do brzeskiego szpitala, gdzie z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał na obserwacji.

W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wzięło udział kilka policyjnych patroli ruchu drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pogotowie ratunkowe i ponad 10 załóg straży pożarnej.  Na miejscu pracowały trzy zespoły oględzinowe policyjnych śledczych z prokuratorem na czele oraz biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Akcja ratownicza trwała kilka godzin. Czynności na miejscu były mocno utrudnione z uwagi na sczepienie biorących udział w wypadku pojazdów, substancję chemiczną przewożoną w cysternie oraz rozsypanie załadunków ciągników siodłowych, w tym dachówek.

Obecnie nad dokładnym wyjaśnianiem  przyczyn wypadku i jego okoliczności pracuje tarnowska prokuratura.

Źródło: Tarnowska Policja