Trener personalny współpracujący nie tylko z amatorami? Tak, to możliwe!

Zawód trenera personalnego dotychczas kojarzony był z osobą pracującą na siłowni, a jej główne zajęcia ograniczały się do ułożenia rozpiski treningowej oraz opieki nad jej prawidłowym wykonywaniem. Tymczasem wykwalifikowani specjaliści świadczą szereg innych usług, z których mogą skorzystać nie tylko amatorzy, ale także zawodowi sportowcy z wieloletnim doświadczeniem. Podpowiadamy, jakie zalety niesie ze sobą indywidualny trening motoryczny.

Przygotowanie motoryczne. Z czym to się właściwie je?

Często można spotkać się z opinią, że przygotowanie motoryczne ogranicza się do operowania ciężarami na siłowni oraz do wykańczającego biegu, którego głównym celem jest zwiększenie wydolności organizmu. Tymczasem profesjonalny trening motoryczny przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę to szereg zajęć mających na celu przede wszystkim budowanie sprawności fizycznej oraz naukę wzorców ruchowych niezbędnych w danej dyscyplinie sportowej. Tego typu zajęcia mogą być przeprowadzane w trakcie sezonu, ale największą popularnością cieszą się w okresie tzw. roztrenowania. Wówczas zawodowi sportowcy opuszczają swoje kluby i poszukują indywidualnej opieki umożliwiającej optymalne przygotowanie się do nowego sezonu.

Motoryka przeprowadzana przez trenera personalnego to coraz popularniejsze zjawisko

Zajęcia treningu motorycznego są bardzo ważnym aspektem każdego sportu zarówno indywidualnego, jak i drużynowego. Tego typu ćwiczenia mogą być przeprowadzane przez trenera personalnego, który może pochwalić się odpowiednimi kwalifikacjami do tego, aby sprostać wymaganiom postawionym przez dynamicznie rozwijające się dyscypliny sportowe. Elementy motoryki mile widziane są nie tylko wśród zawodowców, ale także wśród młodzieży zapoznawanej z podstawami piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki bądź koszykówki. Dlaczego przygotowanie motoryczne pełni aż tak istotną rolę? Umożliwia one poprawienie wydolności organizmu, szybkości reakcji oraz przede wszystkim odporności na różnego rodzaju urazy mechaniczne.

Dobry trener personalny , taki jak Sebastian Stoch, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu potwierdzonemu licznymi kwalifikacjami świadczy usługi z zakresu przygotowania motorycznego zarówno dla amatorów, jak i dla zawodowych sportowców. Tego typu indywidualne treningi umożliwiają zrealizowanie celu treningowego w możliwie najkrótszym czasie, a podopieczny współpracujący ze specjalistą może mieć pewność, że zwiększy się jego motywacja oraz poziom ogólnej sprawności fizycznej niezbędnej w jego profesji.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0