Trwa budowa żłobka przy ul. Kołłątaja w Dębicy

Od maja br. trwa budowa nowego żłobka przy ul. Kołłątaja w Dębicy. Obecnie budynek jest w stanie surowym otwartym, a w ostatnich dniach został rozstrzygnięty przetarg na dostawę i montaż wyposażenia i sprzętu elektronicznego do nowego żłobka. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH+”.

W ramach rozstrzygniętego właśnie przetargu dostawą i montażem
wyposażenia do nowego żłobka zajmie się firma z Łodzi „Moje Bambino” Sp. z o.o. która za wspomnianą usługę zaproponowała kwotę niespełna 200 tysięcy złotych., natomiast dostawcą sprzętu elektronicznego będzie warszawska firma Wilanka sp.z o.o. która zaoferowała kwotę nieco ponad 24 tys. zł.

Nowy budynek żłobka to budynek parterowy o powierzchni zabudowy 658 m2 w którym utworzone zostaną trzy oddziały żłobkowe w których opiekę znajdzie ogółem 75 dzieci. Przy nowym żłobku powstanie także plac zabaw.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 2,8 mln zł. z czego około 350 tys. zł. zostanie przeznaczonych na wyposażenie obiektu.

Fot. FB Mariusz Szewczyk

Podziel się z innymi
0Shares
0 0