Trwa wycinka drzew na działce na której powstanie nowy budynek Szkoły Specjalnej - ziemiadebicka.pl

Trwa wycinka drzew na działce na której powstanie nowy budynek Szkoły Specjalnej


IMG_0110Trwa rozpoczęta 8 lutego wycinka drzew pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Szkoła będzie zlokalizowana w sąsiedztwie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. I. Lisa oraz w niedalekiej odległości od Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Żeby na działce która należy do Starostwa Powiatowego w Dębicy mogła powstać szkoła dla dzieci niepełnosprawnych konieczne jest wycięcie 422 drzew.

Nowy budynek Szkoły Specjalnej w Dębicy ma stanąć na działce o powierzchni 1 ha przy ul. Parkowej. Koszt tej inwestycji, której realizacja zaplanowana jest na kilka lat został oszacowany na ok. 20 mln zł.

 

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Dębicy w otoczeniu obiektu zostaną zlokalizowane parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie nowej szkoły mają mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, szatnie, sale rehabilitacyjne, do zajęć korekcyjnych, do hydroterapii. Również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny. Także różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzną, muzyczną, plastyczną i komputerową. Prace budowlane prawdopodobnie ruszą w tym roku. Za każde wycięte pod realizację inwestycji drzewo, Starostwo posadzi dwa nowe.