“Turystyczny Szlak Dobrego Smaku” zawitał do Żyrakowa

W sobotę, 11 maja 2019 roku na terenie zespołu dworsko parkowego w Żyrakowie odbyło się spotkanie z cyklu “Turystyczny Szlak Dobrego Smaku”. Projekt ten ma na celu wypromowanie 12 powiatów, 39 gmin i 6 Lokalnych Grup Działania, obejmując 200 atrakcji turystyczno-rekreacyjnych. Spotkanie miało charakter warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Jerzego Nogala, podczas których uczestnicy przygotowywali “Ziemniaczankę po Wiewiórsku”.
Gotowaniu towarzyszyła niecodzienna atmosfera, piękna majowa aura, za tło służył piękny, zabytkowy Dwór w Żyrakowie, a uczestnikom przygrywał zespół śpiewaczy działający przy CKiP w Żyrakowie.
“W projekcie mającym na celu promocję kilku Lokalnych Grup Działania w tym LGD Prowent z Mielca do którego należy nasza gmina bierzemy udział po raz pierwszy. Nasz zespół jechał w ostatnią sobotę na Przegląd Zespołów Ludowych do Dębicy i niejako przy okazji umówiliśmy się na próbę przed dworkiem w Żyrakowie łącząc przyjemne z pożytecznym. Pokaz i warsztaty kulinarne w których wzięliśmy udział były jednym z punktów do nagrania specjalnego spotu promocyjnego” – mówi Aneta Domaradzka, dyrektor CKiP w Żyrakowie.

źródło: CKIP Żyraków