UCIEKŁ Z MIEJSCA KONTROLI DROGOWEJ - ziemiadebicka.pl

UCIEKŁ Z MIEJSCA KONTROLI DROGOWEJ


Policjanci z komisariatu w Brzostku zatrzymali wczoraj 46-letniego mieszkańca Pilzna. Mężczyzna kierował motocyklem. Gdy został zatrzymany do kontroli, nagle gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 20.30. Funkcjonariusze patrolujący miejscowość Brzostek zauważyli motocyklistę, który nie zastosował się do znaku “zakaz wjazdu”. Zatrzymali mężczyznę i poprosili o kompletu dokumentów tj. prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC. Wtedy motocyklista gwałtownie ruszył i odjechał w kierunku miejscowości Skurowa. Uciekał, nie reagując na sygnały dźwiekowe i świetlne ścigającego go radiowozu.

Na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Porzucił motocykl i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Pilzna. Motocykl, którym jechał nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Po zakończeniu interwencji, mieszkańca Pilzna zwolniono, a pojazd przekazano jego synowi.

Teraz, mężczyzna odpowie przed sądem. Za samo przestępstwo związane z ucieczką z miejsca kontroli drogowej, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Podkarpacka Policja