V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC

7 lipca na Stoku Narciarskim w Stobiernej odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Organizatorami Mistrzostw byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Miasto Dębica, Dębicki Klub Kolarski „Gryf”, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Gminy Dębica.

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów nie mogło zabraknąć wielu znakomitych gości. W tym dniu wszystkich kolarzy mocno wspierali : Sekretarz Gminy Dębica – Adrianna Miazga, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcin Ciszek, Radny Powiatu Dębickiego – Andrzej Trzeciak oraz Prezes Dębickiego Klubu Kolarskiego „GRYF” – Marek Kliś, który przekazał kilka cennych informacji dotyczących przebiegu i organizacji zawodów, jednocześnie zapraszając na start najmłodszych uczestników zawodów. Wszyscy jednomyślnie podziękowali licznie zgromadzonym uczestnikom i osobom towarzyszącym za przybycie do Stobiernej, tym samym życząc osiągnięcia jak najlepszych wyników a przede wszystkim bezpiecznego dotarcia do mety.
Po raz kolejny zawody w Stobiernej zostały włączone do cyklu Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC, dzięki temu wszyscy uczestnicy oprócz rywalizacji o jak najlepsze miejsca dodatkowo walczyli o kolejne punkty do ogólnej klasyfikacji. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników reprezentujących m.in. takie kluby jak: Dębicki Klub Kolarski „GRYF”, MTB Mosir Dukla, ZKS Stal Rzeszów, Klub Kolarski A Skalniak, Flotex Polska, Klub Kolarski Jeżowe MTB, Sport Serwis Sandomierz, KCP Bieniasz Bike Team, Connondale Team, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, TKKF Uklejna Myślenice, Fun & Sport Dębica, Vivaldi Racing Team.
Dla wszystkich zawodników przygotowano 3 różnego rodzaju trasy. Dzieci z kategorii 1-6 miały do pokonania jedno okrążenie małej pętli o długości ok. 200 metrów. Zawodnicy w kategoriach: 7-8, 9-10, 11-12 i 13-14 rywalizowali na średniej pętli o długości ok. 400 metrów, z różną ilością okrążeń do przejechania. Dla kolarzy startujących w kategoriach Junior Młodszy, Junior, Senior, Masters I, Masters II oraz Weteran przygotowano bardzo wymagającą pod względem kondycyjnym pętlę XC o długości 2630 metrów z dwoma stromymi podjazdami, które biegły przez całą długość stoku, co wymagało umiejętnego rozkładu sił na cały wyścig.
Po zakończeniu sportowych zmagań na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek, a po chwili przerwy nastąpiło oficjalne udekorowanie zwycięzców w danych kategoriach. Dla najmłodszych zawodników przygotowano specjalne pakiety upominkowe ufundowane przez Brico Marche w Dębicy, MiastoRowerów.pl, Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, Darco Sp. z o.o., dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.
Dla zwycięzców w pozostałych kategoriach oprócz medali i nagród rzeczowych organizatorzy przygotowali bony finansowe o różnej wartości, które wręczyli Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Radny Powiatu Dębickiego – Andrzej Trzeciak oraz Prezes Dębickiego Klubu Kolarskiego „GRYF” – Marek Kliś.
Organizacja V Edycji Mistrzostw stała się znacznie łatwiejsza dzięki wszystkim sponsorom i fundatorom nagród przy wsparciu których tegoroczna edycja przyniosła rekordową ilość nagród. W tym miejscu pragniemy ogromnie podziękować :
• Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA,
• Brico Marche w Dębicy,
• MiastoRowerów.pl,
• Darco Sp. z o.o.,
• Drukarni ZET w Dębicy,
Bez tak ogromnego wsparcia organizacja zawodów nie była by możliwa. Dziękujemy.
Dziękujemy Prezesowi – Markowi Klisiowi oraz wszystkim członkom Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf” za pomoc przy organizacji zawodów oraz dbaniu o bezpieczeństwo uczestników na trasie mistrzostw.
Przede wszystkim dziękujemy zawodnikom, dla których wkład i praca w organizację zawodów jest czymś wartym zaangażowania. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie stać na równie wysokim poziomie i przyciągnie kolejnych kolarzy.
Do zobaczenia za rok.
Wyniki V Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w konkurencji XC w ramach Podkarpackiej Ligii Rowerowej w formule XC.
Kategoria 1-6 lat dziewczynki :
I miejsce – Lilianna Kolasa – MTB MOSiR Dukla
II miejsce – Małgorzata Gierach – Gierach Team
Kategoria 1-6 lat chłopcy :
I miejsce – Jakub Żurek – Jedlicze
II miejsce – Wiktor Milan – Dukla
III miejsce – Jan Karaś – Dębica
Kategoria 7-8 lat dziewczynki :
I miejsce – Gabriela Surmacz – ZKS Stal Rzeszów
Kategoria 7-8 lat chłopcy :
I miejsce – Szymon Śliwiński –  Klub Kolarski A Skalniak
II miejsce – Mikołaj Kania – ZKS Stal Rzeszów
III miejsce – Jakub Fedorcio – Flotex Polska
Kategoria 9-10 lat dziewczynki :
I miejsce – Magdalena Polańska – Klub Kolarski A Skalniak
II miejsce – Izabela Marek – MTB MOSiR Dukla
III miejsce – Amelia Groń – Klub Kolarski A Skalniak
Kategoria 9-10 lat chłopcy :
I miejsce – Ignacy Surmacz – ZKS Stal Rzeszów
II miejsce – Dawid Szczepaniak – Klub Kolarski A Skalniak
III miejsce – Kacper Gałczyński – Klub Kolarski A Skalniak
Kategoria 11-12 lat dziewczynki :
I miejsce – Malwina Maciejewska – Klub Kolarski A Skalniak
II miejsce – Malwina Kwiatkowska – Klub Kolarski A Skalniak
III miejsce – Maja Tomasik – Klub Kolarski A Skalniak
Kategoria 11-12 lat chłopcy :
I miejsce – Karol Cembruch – Klub Kolarski A Skalniak
II miejsce – Bartosz Gancarz – Jedlicze
Kategoria MŁODZIK 13-14 lat chłopcy :
I miejsce – Kamil Marek – MTB MOSiR Dukla
II miejsce – Antoni Jarzębak – Klub Kolarski A Skalniak
III miejsce – Jakub Fabiś – Żegiestów
Kategoria KOBIETY powyżej 16 lat :
I miejsce – Dominika Żurek – Klub Kolarski Jeżowe MTB
Kategoria JUNIOR MŁODSZY 15-16 lat :
I miejsce – Bartosz Nosal – Dębicki Klub Kolarski „GRYF”
Kategoria JUNIOR 17-19 lat :
I miejsce – Jakub Kulas – Dębicki Klub Kolarski „GRYF”
II miejsce – Michał Jajko – Sport Serwis Sandomierz
Kategoria SENIOR 20-29 lat :
I miejsce – Szymon Kulas – Dębicki Klub Kolarski „GRYF”
II miejsce – Mirosław Bieniasz – KCP Bieniasz Bike Team
Kategoria MASTERS I 30-39 lat :
I miejsce – Adrian Rzeszutko – Cannondale Team
II miejsce – Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenia Cyklistów
III miejsce – Mateusz Dachowski – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
Kategoria MASTERS II 40-49 lat :
I miejsce – Artur Gorczyca – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
II miejsce – Marek Nosal – Dębicki Klub Kolarski „GRYF”
III miejsce – Krzysztof Kosiek – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
Kategoria WETERAN 50 lat + :
I miejsce – Jacek Piątek – Dębica
II miejsce – Marek Kulas – Dębicki Klub Kolarski „GRYF”
III miejsce – Zbigniew Adam – Vivaldi Racing Team