VIII Dębicka Czasówka

W ubiegłą sobotę na terenie Gminy Dębica odbyła się „VIII Dębicka Czasówka” w jeździe indywidualnej na czas o puchar Wójta Gminy Dębica, Prezesa Dębickiego Klubu Kolarskiego GRYF, Wójta Gminy Żyraków, Starosty Powiatu Dębickiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

W  zawodach wzięło udział 63 kolarzy, którzy reprezentowali liczne kluby kolarskie z różnych storn naszego województwa. Podczas tej edycji czasówki wszyscy kolarze zmierzyli się z 11-kilometrowym odcinkiem. Start został zlokalizowany tuż obok Szkoły Podstawowej w Latoszynie, zaś meta wyścigu znajdowała się przy parkingu do wieży widokowej w Głobikowej. Największym wyzwaniem dla wszystkich kolarzy był blisko 3 kilometrowy podjazd na Południk o średnim nachyleniu 6,5%, który w znacznym stopniu weryfikował przygotowanie fizyczne jak i kondycję uczestników.

Tegoroczna edycja była niezwykle mocno obsadzona, co potwierdził fakt, że aż siedmiu kolarzy pobiło wcześniejszy rekord trasy, schodząc poniżej 21 minut. W gronie rekordzistów znalazł się Mateusz Burda – STS Jordan Wola Mała, który ustanowił nowy niezwykle ciężki do pobicia rekord trasy wynoszący 19:54,09 minut. Ten niesamowity wyczyn na pewno zostanie na długo zapamiętany, mamy też nadzieję, że przy kolejnej edycji znajdą się śmiałkowie, którzy będą próbowali zmierzyć się z tak mocno wyśrubowanym czasem.   

Po dotarciu wszystkich zawodników na metę i chwili na odpoczynek nastąpiła dekoracja zwycięzców w danych kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji generalnej obu etapów. Puchary i medale za etap Latoszyn – Głobikowa oraz za klasyfikację generalną z dwóch etapów Żyraków oraz Gmina Dębica wręczali Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Wójt Gminy Żyraków – Marek Rączka, Prezes Dębickiego Klubu Kolarskiego „GRYF” – Marek Nosal, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński.

Wyniki etap Latoszyn – Głobikowa
Kategoria kobiet:
I miejsce – Szura Joanna
II miejsce – Zięba – Tylek Magdalena

III miejsce – Konefał Patrycja
Kategoria M1
I miejsce – Kantor Jakub
II miejsce – Witaszek Dawid
III miejsce – Lesiak Jacek

Kategoria M2
I miejsce – Burda Mateusz
II miejsce – Burda Patryk
III miejsce – Siwiec Dominik

Kategoria M3
I miejsce – Warchoł Grzegorz
II miejsce – Kloc Łukasz
III miejsce – Szczuc Robert

Kategoria M4
I miejsce – Prokopiuk Robert
II miejsce – Piątek Jacek
III miejsce – Siedlarz Adam

Klasyfikacja generalna z dwóch etapów Żyraków i Gmina Dębica
Kategoria kobiet:
I miejsce – Konefał Patrycja
II miejsce – Kędra Monika
III miejsce – Zięba Tylek Magdalena

Kategoria M1
I miejsce – Witaszek Dawid
II miejsce – Lesiak Norbert

Kategoria M2
I miejsce – Kusibab Łukasz
II miejsce – Polek Sławomir
III miejsce – Misiak Tomasz

Kategoria M3
I miejsce – Warchoł Grzegorz
II miejsce – Wójcik Cezary
III miejsce – Szuc Robert

Kategoria M4
I miejsce – Płatek Jacek
II miejsce – Siedlarz Adam
III miejsce – Jasiński Piotr

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, organizatorów : Dębicki Klub Kolarski „Gryf”, Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Żyraków oraz Straży Gminnej i OSP Braciejowa

Podziel się z innymi
0Shares
0 0