VIII rajd PCK „Rowerem po zdrowie” po Ziemi Żyrakowskiej

Oddział Rejonowy PCK w Dębicy wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Gminą Żyraków organizuje VII rajd turystyczny „Rowerem po zdrowie” po Ziemi Żyrakowskiej, o długości 35 km, na trasie: Dębica, Żyraków, Bobrowa, Korzeniów, Nagoszyn, Mokre, Zasów, Róża. Start w sobotę 27 lipca 2019 roku z Placu Solidarności o godz. 9.00. Zakończenie w Straszęcinie.

Na tegoroczny rajd zapraszamy działaczy PCK, krwiodawców, wolontariuszy, przyjaciół i sympatyków ruchu czerwonokrzyskiego. Ze względów organizacyjnych i w związku z przepisami ruchu drogowego liczba uczestników jest ograniczona do 40 rowerzystów. Uczestnicy rajdu są indywidualnie ubezpieczeni i dlatego bezwzględnym obowiązkiem jest posiadanie kasku i sprawnego roweru.

Rajd PCK to nie tylko sama jazda rowerem, ale również zwiedzanie ciekawych historycznych miejsc w powiecie dębickim. Tak było w poprzednich wycieczkach. Odwiedzane zostały miejsca gdzie w sierpniu 1944 roku, w czasie akcji „Burza”, zlokalizowano punkty sanitarne i szpitale Czerwonego Krzyża. Dokonano objazdu wszystkich pomników, w okolicy Dębicy, związanych z rocznicą 600 lecia bitwy pod Grunwaldem. Zwiedzono Gród Słowiański w Stobiernej, Muzeum Regionalne w Dębicy, miejsce kaźni w Lubzinie, ruiny dworku w Przyborowie, pomnik Chrystusa Króla w Małej.

Zapisy przyjmuje organizator rajdy Zbigniew Szurek (Tel. 692 281 948) do 24 lipca 2019 roku. Przy zgłoszeniu należy podać pesel.