W Jodłowej z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II ofiarują 100 godzin nieustannej modlitwy różańcowej

W czwartek 14 maja w parafii w Jodłowej rozpoczęły się obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Na sto godzin przed datą 18 maja, przez sto godzin ponad 500 osób odmawia nieustannie w dzień i w nocy wszystkie części różańca.

„Osoby, które zgłosiły się do odmawiania różańca o wybranej przez siebie godzinie rozważają indywidualnie, rodzinnie bądź wspólnotowo tajemnice różańca. Do wielkich obchodów rocznicy urodzin naszego Rodaka włączyli się parafianie, a także osoby, które dowiedziały się o naszej akcji dzięki transmisji nabożeństw z naszej parafii na kanale YouTube.

Rozpoczęło się również symboliczne „pielgrzymowanie z różańcem w ręku” do Wadowic miejsca urodzin Wielkiego Rodaka. Chociaż nie możemy udać sie na pielgrzymkę, to chcemy iść do miejsc położonych na terenie naszej parafii, które związane są z osobą Świętego. Bądź to przez kult relikwii w tych miejscach, bądź przez odprawiane specjalne nabożeństwa. 

Pielgrzym po przyjściu do kościoła, kapliczki czy krzyża odmawia modlitwę do Świętego Jana Pawła, zabiera na pamiątkę obrazek i flagę. Wpisuje swoje przybycie na pamiątkową listę z podaniem imienia i przebytych kilometrów. Chcemy, aby wszystkie zliczone kilometry, przebyte przez wszystkich pielgrzymujących dały sumę równą odległości z Jodłowej do Wadowic. Niech podjęty trud pielgrzymowania będzie zbawienny i zaowocuje wieloma łaskimi oraz wstawiennictwem Świętego Papieża” – czytamy na stronie parafii w Jodłowej.

źródło: parafiajodlowa.pl

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0