W sobotę na dębicki Rynek wracają Jarmarki i Dembicka Giełda Staroci

Już w najbliższą sobotę po ponad półrocznej przerwie na płytę dębickiego Rynku wracają Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz Dembicka Giełda Staroci. Swój udział zapowiedziało ponad 30 wystawców. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz małego Kirilla chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Giełda Staroci  i Jarmarki od czerwca do sierpnia odbywać się będą w każdą drugą sobotę miesiąca na dębickim Rynku w godzinach od 7.00 do 13.00, w reżimie sanitarnym wynikającym z przepisów obowiązujących w dniu wydarzenia.

Oprócz stoisk z rękodziełem i starociami, na rynku stanie punkt gdzie prowadzony będzie kiermasz na rzecz Kirilla Kondrashev. Chłopiec chorują na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Jest to choroba genetyczna, którą zatrzymać można jedynie bardzo kosztowna terapia genowa. Aby dziecko mogło żyć potrzebne jest 9 mln złotych. Udało się zebrać ponad 2 mln złotych. Wspomóc Kirilla można także poprzez portal siepomaga.pl „Terapia genowa – ratunek dla małego Kirilla”.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0