W Woli Wielkiej będzie wybudowana sala gimnastyczna.

Ponad milion złotych wyniesie dofinansowanie do budowy sali gimnastycznej w Woli Wielkiej – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Ministerstwo Sportu i Turystyki wkrótce zamierza ogłosić listę inwestycji, które uzyskają rządowe wsparcie. Na niej ma się znaleźć sala w Woli Wielkiej.

Wiosną tego roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej wręczyły posłowi Kazimierzowi Moskalowi makietę sali gimnastycznej. Prosiły, aby pomógł zrealizować ich marzenie jakim jest powstanie tej sali w ich wsi.

Wola Wielka ma piękną szkołę, ale nie ma sali gimnastycznej. Dzieci ćwiczą na korytarzach w zimie lub na wolnym powietrzu w ciepłych miesiącach.

-Starałem się pomóc temu wnioskowi – mówi Kazimierz Moskal, poseł pochodzący z gminy Żyraków. Nie wiem, jakie są ostateczne decyzje Ministerstwa, ale jestem dobrej myśli.

Według naszych, nieoficjalnych wiadomości, inwestycja w Woli Wielkiej zostanie dofinansowana kwotą ponad 1 mln zł. Lista inwestycji, które uzyskają ministerialne wsparcie ma się ukazać w najbliższych dniach.