Wielkanocne Dzieło Caritas 2018 - ziemiadebicka.pl

Wielkanocne Dzieło Caritas 2018


barankiPrawie 50 tys. baranków z cukru trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Kościelna organizacja charytatywna przygotowała także ponad 30 tys. świec paschalnych. Nabywając je możemy pomóc ludziom chorym.
W okresie Wielkiego Postu baranki i świece będą rozprowadzać członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas. Część pozyskanych w ten sposób pieniędzy będzie przeznaczona na cele charytatywne w poszczególnych parafiach, zaś reszta zasili fundusz, z którego Caritas diecezjalna będzie udzielać pomocy osobom chorym.
„Dzięki Wielkanocnemu Dziełu Caritas możemy pomagać  chorym i cierpiącym, a w tych roku myślimy też szczególnie o  samotnych i starszych. W każdym tygodniu ktoś zwraca się do nas o pomoc w zakupie leków, środków opatrunkowych czy sprzętu medycznego potrzebnego w rehabilitacji. W ubiegłym roku przekazaliśmy prawie 400 tys. zł na  pomoc chorym i cierpiącym. Duża część tych funduszy pochodziła z  ofiar zebranych w czasie Wielkiego Postu” – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.
O tym, że warto i trzeba pomagać, Caritas chce także uczyć najmłodszych. W ramach Jałmużny Wielkopostnej przygotowano 34 tys. papierowych skarbonek. Będą one rozdawane w szkołach na katechezie i w kościołach. „Zachęcamy uczniów, by wrzucali do skarbonek drobne datki. Dzięki tym groszom i złotówkom będzie można pomóc wielu chorym” – dodaje ks.  Pietruszka. Akcji towarzyszy hasło „Dar juniora dla seniora”. Pod koniec Wielkiego Postu, dzieci przyniosą skarbonki do kościołów. Zgromadzone w ten sposób fundusze w całości zostaną przeznaczone na pomoc w poszczególnych parafiach.

 

Mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej