Wielkie malowanie w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Dębicy

IMG_0512Karolina, Nikodem oraz Magdalena to dzieciaki, które dzielne dziś malowały drewnianą konstrukcję na placu zabaw obok swojego przedszkola. Akcja odbyła się w ramach inicjatywy „Powiat Dębicki Wolontariatem Malowany”. Jego organizatorem jest Dębicki Klub Biznesu oraz firma Tikkurila.

Dzieciaki z zapałem chwyciły za pędzle i z niezmordowanym zacięciem malowały zjeżdżalnie i huśtawki na przedszkolnym placu zabaw. Jak stwierdziły dzieci, malowanie „to nie jest ciężka robota, ale trzeba mieć do niej serce”.  Serce do tej pracy miał także prezes Dębickiego Klubu Biznesu Zbigniew Nosal, który również chwycił za pędzel oraz prezes dębickiej Tikkurili Aleksander Truszczyński. Razem z nimi do malowania stanęła również Magdalena Olszewska oraz grupa pracowników firmy Tikkurila, która również dostarczyła farby do tej akcji.

Było super – stwierdziły dzieci, które z żalem opuszczały plac zabaw, gdzie praca trwała w najlepsze. Ale ich opiekunka, dyrektor przedszkola Dorota Kliś widząc z jakim zapałem maluchy wykonują swoją pracę musiała być bardzo stanowcza. Przedszkolaki z równą energią malowały to, co miały malować, oraz od czasu do czasu, siebie nawzajem. – Ale pięknie było – mówią zgodnie przedszkolaki.

 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0