Wizyta papieża Franciszka na Słowacji

W dniach 12-15 września 2021 roku odbędzie się wizyta papieża Franciszka na Słowacji.

Program wizyty Franciszka w Słowacji obejmuje spotkania z przedstawicielami kościoła katolickiego na Słowacji, innych kościołów i wspólnot wyznaniowych, z czołowymi przedstawicielami władz państwowych oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Szczegółowy program wizyty w języku polskim

W spotkaniach z papieżem udział mogą wziąć głównie osoby w pełni zaszczepione. Rejestracja na poszczególne wydarzenia w Šaštínie, Preszowie i Koszycach jest możliwa poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego: 

Registrácia | Pápež František na Slovensku.

W formularzu należy podać swoje dane osobowe oraz adres e-mail. Po potwierdzeniu danych przez organizatora, uczestnicy otrzymają na zgłoszonego e-maila bilet i będą mogli wejść na miejsce wybranego wydarzenia.

Bilet będzie też posiadał indywidualny kod QR dla każdego uczestnika, a także informacje o logistyce, miejscu i godzinie wydarzenia, zasadach epidemiologicznych na miejscu (np. o obowiązku noszenia maseczki itp.).

Organizatorzy proszą uczestników o wydrukowanie biletu i zabranie go ze sobą wraz z dowodem osobistym lub paszportem. Po sprawdzeniu biletu i dokumentu tożsamości uczestnik zostanie wpuszczony na wydarzenie.

Od 6 września 2021 roku dopuszczono również możliwość udziału w spotkaniach osób niezaszczepionych lub nie wpełni zaszczepionych, ale w zasadzie dotyczy to osób mieszkajacych na terytorium Słowacji, gdyż inni zainteresowani, którzy przybędą zza granicy, muszą się poddać kwarantannie (więcej informacji o zasadach kwarantanny  w artykule „Zasady zwolnienia z kwarantanny„).

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.navstevapapeza.sk lub pod numerem infolinii +421 2 2220 0075 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30) oraz pod adresem e-mail: registracia@navstevapapeza.sk.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0