-->

Wizyta w Urzędzie Skarbowym w Dębicy tylko po wcześniejszej rezerwacji

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., więc w naszym urzędzie to okres zwiększonego zainteresowania podatników kontaktem z urzędem skarbowym, czy to po wybranie formularza zeznania, czy też w celu jego złożenia. Jednakże, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, przypominamy, iż najbezpieczniejszym jest kontakt zdalny – elektroniczny.

Najprościej jest złożyć zeznanie przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje. Złożenie elektronicznego zeznania zapewni szybszy zwrot nadpłaconego podatku – urząd skarbowy zrealizuje go w terminie do 45 dni.

Obecnie ponad 26,5 tysiąca podatników powiatu dębickiego rozliczyło swoje dochody za 2020 rok na formularzu PIT-37, w tym 25 tysięcy skorzystało z formy elektronicznej.

Oprócz złożenia zeznania, wiele innych spraw z urzędem skarbowym można załatwić online i bez wychodzenia z domu, m.in. poprzez serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

W sytuacjach, gdy jednak nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego, wcześniej umów się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty.

Najprościej zrobić to przez internet, za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wizytę w naszym urzędzie można również zarezerwować telefonicznie pod numerami : 14 680 51 13 i 14 680 51 14.
Bez umawiania wizyty dokumenty możesz złożyć w urnie funkcjonującej w urzędzie.

Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników.
Prosimy o przestrzeganie tych zasad. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo.

źródło: Urząd Skarbowy w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0