Wręczenie nagród laureatom konkursu "Niepodległość jest z nas" - ziemiadebicka.pl

Wręczenie nagród laureatom konkursu “Niepodległość jest z nas”


Podczas tegorocznego Rautu Niepodległości jak co roku miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursów organizowanych pod hasłem “Niepodległość jest z nas” . W tym roku była to już VI edycja projektu, który ma na celu utrwalanie wśród dzieci i młodzieży duchowej więzi z dziedzictwem kulturowym i historycznym ziemi dębickiej.

Organizatorami cyklu przedsięwzięć konkursowych są: Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, Miejski Ośrodek Kultury oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego oraz Przedszkole Miejskie Nr 2 Integracyjne, które organizuje konkurs dla dzieci przedszkolnych.

Wyniki konkursów:

PLASTYCZNY – PRZEDSZKOLA

Konkurs plastyczny, którego adresatami były dzieci z dębickich przedszkoli. Zadanie konkursowe polegało na plastycznej interpretacji tematu „Moje Miasto Dębica. Moja Mała Ojczyzna”. Do konkursu zgłoszonych został 51 prac.

W kategorii dzieci młodszych:

wyróżnienia:

  • Gracjan Wałęga, Kolorowe Przedszkole

  • Milena Wiktor, Przedszkole Miejskie nr 4 w Dębicy

III miejsce:

  • Pola Przybyłowska, Przedszkole Miejskie nr 4 w Dębicy

II miejsce:

  • Maja Malinowska, Przedszkole Miejskie nr 12 w Dębicy

I miejsce:

  • Bartosz Jezuit,  Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy

W kategorii dzieci starszych przyznano następujące nagrody

wyróżnienia:

  • Julia Krzemień, Przedszkole Miejskie nr 8 w Dębicy

  • Karolina Szczęch, Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy

III miejsce:

Zuzanna Krzystyniak, Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy

II miejsce:

  • Zuzanna Niedziela, Przedszkole Miejskie nr II w Dębicy

I miejsce

  • Nina Zołotar, Przedszkole Miejskie nr 12 w Dębicy

    KONKURS PLASTYCZNY – SZKOŁY PODSTAWOWE

W ramach cyklu „Niepodległość jest z Nas” odbył konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Dębickiego. W tym roku zadaniem uczestników była plastyczna interpretacja tematu „Moja Ojczyzna za 100 lat”. Jury przeanalizowało i oceniło 37 prac, przyznając swoim werdyktem następujące nagrody:

III miejsce /EX AEQUO/

  • Dawid Zaręba, 2. klasa Zespół Szkół w Nagoszynie

  • Klara Podobińska, 6. klasa Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy

II miejsce

  • Julia Nowak, 2. klasa Szkoła Podstawowa w Zwierniku

I miejsce:

  • Faustyna Ryczek, 3. klasa Szkoła Podstawowa w Zasowie

KONKURS RECYTATORSKI

Niepodległość jest z Nas – III Konkurs recytatorski polskiej literatury patriotycznej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Jury po wysłuchaniu 39 propozycji konkursowych postanowiło przyznać w kategorii klas 7 i 8 oraz gimnazjów Wyróżnienia :

  • Natalia Jarząb, Zespół Szkół w Pustkowie Osiedlu

  • Norbert Jedliński, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

  • Kamila Kowalska, Szkoła Podstawowa w Januszkowicach

  • Sylwia Kurzeja, Zespół Szkół w Nagoszynie

  • Julia Knych, Szkoła Podstawowa w Żyrakowie

  • Michał Michoń, Szkoła Podstawowa w Straszęcinie

  • Tomasz Starzak , Zespół Szkół w Pustkowie Osiedlu

  • Julia Szewczyk, Szkoła Podstawowa w Dobrkowie

  • Aleksandra Świder , Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

  • Mikołaj Wójcik , Zespół Szkół w Bobrowej

III miejsce

  • Katarzyna Gajda Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

II miejsce:

  • Katarzyna Żołądź Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

I miejsce:

  • Magdalena Mazur Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych – wyróżnienie:

  • Jakub Lula II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy

III miejsce:

  • Dominika Jargas Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

II miejsce:

  • Aleksandra Występek Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

I miejsce:

  • Kinga Kania Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

    Niepodległość jest z Nas – Konkurs krasomówczy w którym uczestnicy mieli podzielić się refleksją nad myślą przewodnią słów Jana Pawła II z książki „Pamięć i tożsamość” – „Wolność jest człowiekowi przez Stwórcę dana i jest mu jednocześnie zadana”.

Po wysłuchaniu 11 prezentacji jury postanowiło przyznać 4 wyróżnienia:

  • Mariusz Kapłon Zespół Szkół w Jodłowej

  • Grzegorz Matłok Zespół Szkół nr 2 w Dębicy

  • Karina Siwula I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy

  • Tomasz Sysło Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

I nagrodę Jury przyznało :

Stefan Świstak II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy