-->

Wspomnień czar: Kiosk przy „PEBEROLU”

Jest wspomnieniem minionych lat i jak widzimy po komentarzach wywołuje wiele pozytywnych wspomnień związanych z życiem w latach ‚ 80 XX wieku w Dębicy. Kiosk przy PBER – olu czyli Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego przy ul. Starzyńskiego, na dzisiejszej Kępie. Kiedyś mówiło się, że to Latoszyn.

Jak wspominają ci, którzy byli klientami tego kiosku sprzedawano tam artykuły spożywcze, oranżadę, gumy z obrazkami, a zwłaszcza piwo dla wychodzących z ciężkiej pracy mężczyzn.

Brama PEBEROL-u ok. 2014
fot. Henryk Mazurkiewicz

„Typowy sklep-kiosk spożywczy. Gdy zamieszkałem na „Kępie” w 1982r już funkcjonował, a gdy opuszczałem „Kępę” w 1987 r., to jeszcze funkcjonował. Większość mieszkańców właśnie tam zaopatrywała się w artykuły pierwszej potrzeby, a szczególnie w mleko. Czytałem kiedyś, że został zakupiony w jakiejś miejscowości i przetransportowany do Dębicy. Niestety nie pamiętam nazwy – napisał jakiś czas temu Pan Henryk Mazurkiewicz

„Pamiętam jak tam przesiadywaliśmy 😉Pamiętam też z dzieciństwa jak funkcjonował .W środku stał stolik i krzesełko, w miejscu wejścia na zaplecze wisiała ciężka kotara. Pamiętam też kto tam sprzedawał ehhh kiedy to było – pisze pani Urszula.

A Wy pamiętacie ten kiosk ? Macie jakieś wspomnienia z nim związane ?

Kiosk na PEBEROL-u ok. 2014
fot. Henryk Mazurkiewicz

Kiosk na PEBEROL-u ok. 2014
fot. Henryk Mazurkiewicz
Podziel się z innymi
0Shares
0 0