Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowoczesnych pasach nośnych do broni

Pas nośny do broni to rodzaj zawieszenia taktycznego, wykorzystywanego przez użytkowników broni długiej. Jego główną funkcją jest odciążenie strzelca oraz zabezpieczenie broni przed upadkiem. Zależnie od konstrukcji, zawieszenie może być jedno-, dwu- lub trzypunktowe, przy czym egzemplarz zawsze należy dobierać indywidualnie, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb. Gdy pas nośny zostanie odpowiednio zaprojektowany, zapewni strzelcowi maksymalną wygodę – wpłynie na komfort przenoszenia broni, a także umożliwi wygodne i szybkie dobycie karabinu. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o zawieszeniu taktycznym nowej generacji!

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Poznaj systemy nośne do broni

Zaprojektowane do przenoszenia broni pasy taktyczne, stanowią ważny punkt wyposażenia m.in. łowców. Łączy się je z bronią specjalnymi klamrami (np. typu QD, HK) lub taśmami, które w razie potrzeby można wypiąć. Solidny system mocowania odgrywa tu kluczową rolę, dlatego wybierając pas nośny do broni należy stawiać na sprawdzone konstrukcje. Czasem można natrafić na zaskakująco tanie modele zawieszeń, pochodzące od nieznanych producentów. Warto na nie uważać, gdyż bywają zawodne: zdarza się, że pas zaczyna się nieestetycznie łuszczyć albo klamra pęka, co stanowi poważne zagrożenie.

Uchwyty muszą cechować się pierwszorzędną jakością, w żadnym wypadku nie mogą tracić pierwotnego kształtu. Nosidło ma stabilnie podtrzymywać broń i zapewniać strzelcowi swobodę ruchów. W kategorii pasów nośnych do broni prym wiodą modele dwupunktowe, choć trudno jest jednoznacznie wskazać najlepsze z rozwiązań. Wiele zależy od indywidualnych preferencji strzelca. Ciekawym rodzajem zawieszenia taktycznego są pasy, działające w kilku trybach. Gdy potrzebna jest większa manewrowość, mogą służyć jako pas jednopunktowy. Z kolei kiedy priorytetem jest stabilność, wpina się je w dwóch punktach.

Zawieszenie taktyczne wysokiej jakości. Pas do broni ma być trwały

Obok sprawdzonego systemu mocowania i praktycznej opcji przepięcia pasa z jednego na dwa punkty, istotna jest również jakość jego wykonania. Strzelcy powinni unikać materiałów, podatnych na korozję oraz powodujących otarcia na skórze. Użytkowanie zawieszenia nie może wywoływać dyskomfortu – dlatego zaleca się szukać pasów elastycznych, dopasowujących się do kształtu ciała. Godne uwagi są m.in. wyroby z cordury. Dobrze, gdy materiał na ramię jest wykonany z szerokiej, masywnej taśmy – wówczas nawet wielogodzinne noszenie broni nie jest dla użytkownika uciążliwe. Warto podkreślić, że niektóre pasy są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. ładownicę na kilka sztuk amunicji. Zainteresowany zakupem solidnego pasa do broni? Możesz się w taki zaopatrzyć w sklepie internetowym CYNGIEL. Tam, w dziale z akcesoriami dla strzelców znajdziesz profesjonalne zawieszenie taktyczne, które sprawdzi się w różnych warunkach.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0