WYPADKI DROGOWE W BUKOWEJ I W DĘBICY - ziemiadebicka.pl

WYPADKI DROGOWE W BUKOWEJ I W DĘBICY


Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków do których doszło wczoraj w miejscowości Bukowa oraz w Dębicy. W zdarzeniach ucierpiały dwie osoby, które przewieziono do szpitali w Jaśle i Dębicy.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj w Bukowej około godz. 2.40. Ustalenia policjantów wskazują, że kierujący ciężarowym renaultem wyprzedzając osobowego citroena uderzył w niego, gdy kierujący skręcał w lewo. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierujący citroenem, 29-letni mieszkaniec Brzostka. Kierujący ciężarówką, 46-letni mieszkaniec Sosnowca nie ucierpiał w zdarzeniu. Poszkodowanego, mieszkańca gminy Brzostek przewieziono do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Dębicy około godz.14.20, na ulicy Cmentarnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem astrą nie dostosował predkości do warunków drogowych i chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzajacego pojazdu, zjechał na przeciwny pas jezdni, gdzie zderzył się z motorowerem. Poszkodowaną w wypadku, 38-letnią mieszkankę Zawierzbia przewieziono do dębickiego szpitala. Kierujący oplem 60-letni mieszkaniec Dębicy nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci pracujący na miejscu zaistniałych wypadków zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na dokładne wyjaśnienie okliczności zdarzeń.

Postępowania prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy oraz Komisariat Policji w Brzostku

Źródło: Podkarpacka Policja