Wypadki drogowe w Dębicy i Jaworzu Górnym

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło w piątek i sobotę w Jaworzu Górnym oraz Dębicy. W zderzeniu dwóch aut w Jaworzu Górnym ranne zostały dwie osoby. Do szpitala trafiła także potrącona w Dębicy 16-latka.
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, przed godz. 21, w Jaworzu Górnym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi podczas wyprzedzania wymusił pierwszeństwo na jadącym w tym samym kierunku i wykonującym manewr wyprzedzania kierowcy bmw. Doszło do zderzenia się pojazdów, w którym ucierpiał kierowca bmw oraz jego pasażer. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Lipin w wieku 23 i 21 lat. Kierujący audi 40-letni mieszkaniec Gogołowa nie ucierpiał w zdarzeniu. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało trzeźwość kierujących. Policjanci pracujący na miejscu wypadku sporządzili stosowną dokumentację pozwalającą na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Kolejny wypadek podczas tego weekendu miał miejsce w sobotę po godz.14 w Dębicy na ulicy Świętosława. Ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują, że kierujący dodgem calibrem potrącił pieszą, która weszła nagle na przejście. Potraconą kobietą okazała się 16-letnia mieszkanka Dębicy. Poszkodowaną przewieziono do dębickiego szpitala. Kierujący dodgem, 41-letni mieszkaniec Dębicy, był trzeźwy. Z relacji świadków wynikało, że nastolatka skupiona była na telefonie trzymanym w dłoni, jak również w uszach miała słuchawki.

Postępowania w sprawie powyższych wypadków prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy oraz z Komisariatu Policji w Pilznie.

źródło: Podkarpacka Policja