Wypadki w Żyrakowie i Dębicy

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło wczoraj w miejscowości Żyraków oraz w Dębicy. W zdarzeniach ucierpiały dwie osoby, które przewieziono do szpitala w Dębicy.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj w Żyrakowie około godz. 7. Ustalenia policjantów wskazują, że kierująca toyotą aygo wyprzedziła rowerzystę, po czym skręciła w prawo zajeżdżając drogę kierującemu rowerem. Rowerzysta, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, gwałtownie zahamował i upadał na jezdnię. Poszkodowanego, 37-letniego mieszkańca Zawierzbia przewieziono do dębickiego szpitala. Kierująca toyotą, 42-letnia mieszkanka Bobrowej, była trzeźwa.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj w Dębicy około godz.16.30, na ulicy Nosala. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem focusem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i najechała na tył poprzedzającego pojazdu marki Seat Ibiza. W wyniku zderzenia seat uderzył w kolejny pojazd – vw polo, który czekał na możliwość skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia do dębickiego szpitala przewieziono kierowcę seata, 24-letniego mieszkańca Paszczyny. Kierująca fordem, 36-letnia mieszkanka Głowaczowej oraz kierowca volkswagena 41-letni mieszkaniec Grudnej Dolnej nie ucierpieli w zdarzeniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało trzeźwość kierujących.

Policjanci pracujący na miejscu zaistniałych wypadków zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzeń.

Postępowania prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy oraz Posterunek Policji w Żyrakowie.