Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wyrzucił śmiecie do lasu i myślał, że jest bezkarny. Srodze się zawiódł. Namierzył go dzielnicowy ze Skrzyszowa.

Był w wielkim szoku pewien mężczyzna który ukradkiem  wywiózł śmieci do lasu zużyte meble, ubrania, plastikowe pojemniki i inne odpady. Dzielnicowy ze Skrzyszowa podczas obchodu swojego rewiru natknął się na porzucone w lesie śmieci. Ktoś bez skrupułów wywiózł to na łono natury.

Zbulwersowany brakiem szacunku dla przyrody policjant wiedział, że nie może przejść nad tym faktem do porządku dziennego i przeprowadził małe śledztwo dokumentując leśne znalezisko. Przeglądnął również dokładnie odpady ujawniając zniszczone dokumenty, które stały się punktem wyjścia w ustaleniu winnego zaśmiecania lasu, po czym sprawę przekazał do dalszego prowadzenia kolegom z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po wykonaniu wszelkich niezbędnych czynności policjanci znaleźli sprawcę, którym wcale nie okazał się właściciel znalezionych w lesie śmieci, ale 37-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wynajmujący mu dom.

A my cieszymy się, że ta bulwersująca sprawa już wkrótce znajdzie swój finał w sądzie.

Pamiętajcie – obowiązkiem nas wszystkich jest troska o środowisko naturalne tak by pokolenia, które przyjdą po nas mogły się cieszyć pięknem otaczającego świata. Wyrzucanie śmieci gdzie popadnie czy ich palenie to zbrodnie zadane przyrodzie, ludziom i zwierzętom.

O zanieczyszczaniu gleby, wody lub lasu mówi art. 162 kodeksu wykroczeń:
§ 1. Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las,podlega karze grzywny albo karze nagany.
§ 2. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec nawiązkę, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się nawiązkę – do wysokości równej kosztom rekultywacji gleby, oczyszczenia wody, wydobycia, wykopania, usunięcia z lasu, a także zniszczenia lub neutralizacji odpadów.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.